کد خبر: 980241 A

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: تلاش داریم در سال جهش تولید کشت‌های مختلف بالاتر از سطح مصوب در استان خوزستان صورت بگیرد.

​به گزارش ایلنا از خوزستان و به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان، خدارحم امیری زاده در جلسه ویدئو کنفرانس ستاد زراعت کشور، اظهار داشت: سطح مصوب کلزای استان در سال زراعی جاری ۸۵ هزار هکتار می‌باشد که تاکنون سطح ۴۵ هزار هکتار قرارداد با کشاورزان منعقد شده و از این سطح ۴۲ هزار هکتار آبی و ۳ هزار هکتار دیم می‌باشد. 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان با اشاره به اینکه ۵۰۰ تن سهمیه بذر کلزای استان می‌باشد، افزود: تاکنون ۲۷۰ تن از این میزان وارد استان شده است. 

وی بیان کرد : همچنین تاکنون ۴۰۰ هکتار کلزا در مزارع استان کشت شده و سطح سبز مزارع کلزا ۲۰۰ هکتار می‌باشد. 

امیری زاده ادامه داد: سطح چغندرقند مصوب استان برای سال زراعی جاری ۱۵ هزار هکتار است که تاکنون ۱۸ هزار هکتار قرارداد این محصول با ۱۰ کارخانه قند منعقد شده و ۸ هزار هکتار محصول چغندرقند کشت شده  که ۵۰ درصد سطح مصوب می‌باشد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان سطح مصوب گندم در استان را ۵۶۱ هزار هکتار عنوان کرد و اظهار داشت: تاکنون ۶ هزار و ۵۰۰ تن بذر گندم به استان ارسال شده و سهمیه بذر گندم امسال استان ۳۸ هزار و ۵۰۰ تن می‌باشد. 

امیری زاده سطح قرارداد گندم استان را ۴۷ هزار و ۵۰۰ هکتار عنوان و تصریح کرد: تفاهم‌نامه ۲۰ هزارتنی گندم دروم نیز با کارخانجات منعقد گردیده که از گندم خودمصرفی کشاورزان استان تأمین خواهد شد و در صورت عدم تأمین این بذور از استان‌های ایلام،کرمان و یاسوج تأمین می‌شود.

وی میزان مصرف سالانه کود اوره استان را ۲۳۴هزار و ۷۰۴ تن دانست و گفت: تاکنون بیش از ۱۲۱ هزار تن کود اوره به استان حمل شده که همین میزان کود توزیع شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان افزود:  مصرف سالانه کود پتاسه استان نیز ۶۷ هزار و ۲۳۶ تن است که تاکنون ۷ هزار و ۲۲۵ تن به استان حمل و ۲ هزار و ۷۰۰ تن توزیع شده است..

وی مصرف سالانه  کود فسفاتِ را ۵۱ هزار و ۸۰۵ تن اعلام و اظهار داشت : ۵ هزار و ۴۳۲ تن کود فسفاتِ به استان حمل و یک هزار و ۵۰۰ تن توزیع گردیده است. 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان با بیان اینکه کشت تابستانه ۱۰۶ درصد  سطح مصوب بوده، گفت: تلاش داریم در سال جهش تولید  کشت‌های مختلف بالاتر از سطح مصوب در استان خوزستان صورت بگیرد.

امیری زاده تصریح کرد: سطح پروژه گندم بنیان در سال جاری  در استان ۶۴ هزار و ۵۹۱ هکتار می‌باشد که در سطح ۱۹ شهرستان و ۴۰ دهستان انجام می‌شود و در حال حاضر  آزمون‌های خاک در حال انجام است و در این مزارع بذرهای اصلاح شده برتر کشت و از روش‌های ردیف کار روی پشته و کف کار استفاده می‌شود.

جهاد کشاورزی استان خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر