کد خبر: 979696 A

نماینده شادگان در مجلس شورای اسلامی:

نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی، گفت: برای حل مشکلات از هیچ راهی کوتاهی نمی‌کنیم و مصوبات را اتاق به اتاق دنبال می‌کنیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، حجت‌الاسلام مجید ناصری نژاد، اظهار داشت: متأسفانه برای وقوع یک اتفاق سازنده و مثبت از تصویب تا اجرا و افتتاح، در شهرستان‌ها نیازمند پیگیری‌های بسیار زیاد هستیم.

ناصری نژاد بیان کرد: تمرکز عموم وزرا و مسئولان کشوری بر تهران و نهایتاً مراکز استان‌ها است و شهرستان‌ها در افکار آن‌ها جایی ندارند مگر آنکه نمایندگان و یا رسانه‌ها به موضوعات شهرستان‌ها توجه دهند.

وی افزود: به همین علت از زمان طرح یک موضوع تا تصویب و تأمین اعتبار و اجرای پروژه و افتتاح آن، از بالاترین رده تا پایین ترین رده، باید مصوبات را اتاق به اتاق دنبال کنیم تا اجرایی شوند، این موضوع زمان و انرژی بسیار زیادی می‌برد.

این حقوقدان گفت: تصور عمومی این است که برای مثال اگر یک وزیر یا مدیرکل و یا استاندار، دستوری دهند، آن دستور بدون کم‌وکاست اجرا خواهد شد، اما در واقعیت شرایط بسیار متفاوت است و نیازمند پیگیری‌های فراوان خواهد بود.

ناصری نژاد ادامه داد: مردم حق‌دارند که بپرسند که نمایندگان چکار می‌کنند و این جلسات و بازدیدها چه فایده‌ای دارد، اما باید بدانند وظیفه و اختیار نماینده همین است که در بسیاری از موارد دخالت در امور اجرایی تفسیر شده و نمایندگان از این کار منع می‌شوند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به برنامه کاری خود، اشاره کرد: از ابتدای هفته برای سرکشی و نظارت بر تمامی سازمان‌ها و ادارات برنامه‌ریزی می‌کنیم و تمام‌وقت پیگیر هستیم تا مصوبات اجرایی شوند، اما مسائلی نظیر کمبود اعتبار، بدهی‌های معوق دولت به پیمانکاران، مسائل محیط زیستی و معارضان محلی، قوانین حقوقی و برگزاری مناقصات، عدم توانایی و مدیریت ضعیف برخی مدیران مشکلات اصلی ما در اجرای طرح‌ها و پروژه‌های مصوب هستند.

وی ادامه داد: در ابتدای هفته در سه وزارت خانه نفت، ورزش و جوانان و بهداشت و درمان حضور داشتم و در بالاترین سطح پیگیر مصوبات بودیم، بعد از آن‌هم در سطح استان با مدیران کل مخابرات، گاز، آب و فاضلاب خوزستان، معاونین عمرانی، امور شهری و روستایی و امنیتی استانداری جلسات مختلفی برگزار کردیم.

ناصری نژاد در پایان گفت: همچنین مسئولان آموزش و پرورش و نوسازی مدارس استان، شرکت‌های انتقال و توزیع برق خوزستان و در نهایت استاندار خوزستان در این هفته به شهرستان شادگان سفر کردند که مصوبات و نتایج سفر آن‌ها در رسانه‌های منتشرشده است.

خبرنگار: ناصر حکیمی

شادگان حجت‌الاسلام مجید ناصری نژاد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر