کد خبر: 976253 A

روابط عمومی شرکت پتروشیمی اروند با صدور بیانیه ای به انتقاد شدید دبیر اجرایی خانه کارگر خوزستان در خصوص نحوه انتخاب نمایندگان کارگری، پاسخ داد.

به گزارش ایلنا از خوزستان، متن پاسخ روابط عمومی پتروشیمی اروند به شرح زیر است:

با توجه به پایان دوره نمایندگی نمایندگان دور قبل در اردیبهشت ماه سال جاری و در پی درخواست مکرر پرسنل برای اجرای مجدد فرآیند انتخابات، به دلیل شیوع ویروس کووید ۱۹، فرآیند انتخابات با هماهنگی های به عمل آمده با اداره کار منطقه ویژه به زمان دیگری موکول شد.

پس از خروج منطقه از وضعیت قرمز براساس نامه سازمان منطقه ویژه در نیمه دوم شهریور ماه ۱۳۹۹ فرآیند انتخاب نماینده کارگران تحت نظارت اداره کار منطقه ویژه، در زمان بندی مشخص در سطح شرکت اطلاع رسانی شده و در مرحله نهایی انتخابات با حضور و استقبال پرسنل صبح روز چهارشنبه نهم مهر ماه با حضور مسئولین ذیربط و اداره کار برگزار و نتیجه آراء مأخوذه پس از شمارش و تایید نهایی، اعلام شد.

مطابق نص صریح قانون تمامی اعضای جامعه کارگری شرکت می‌توانند در انتخابات ثبت نام و حضور آزادانه داشته باشند که این فرآیند در انتخابات پتروشیمی اروند نیز با وسواس ویژه انجام شد و مورد تایید کارگران و ناظران انتخابات قرار گرفت.

ضمن اشاره به این نکته که روند اجرای امورات در این شرکت بر اساس قوانین، ضوابط و رضایت کارکنان بوده و لازم‌ به ذکر است که جامعه کارگری در پتروشیمی اروند جایگاه ویژه ای داشته و مدیران این شرکت «که خود برآمده از این جایگاه هستند» نیز خود را عضوی از این بدنه می دانند و به آن افتخار می کنند.

انتظار میرود افراد و رسانه های مختلف با انتشار خبرها و اطلاعات مستند و مستدل ضمن بیان انتقادات سازنده از ایجاد اخلال در روند امورات بخصوص مسایل مربوط به حوزه کارگری جلوگیری کنند.

گفتنی است که روز گذشته دبیر اجرایی خانه کارگر استان خوزستان در گفتگو با خبرگزاری ایلنا، اطلاعاتی نادرست علیه انتخابات کارگری شرکت پتروشیمی اروند مطرح کرده بود.

 

«لازم به ذکر است که دبیر اجرایی خانه کارگر خوزستان، گفته بود: برگزاری انتخابات نمایندگان کارگری و صدور اعتبارنامه ی آنان، به عهده وزارت کار و سازمان کارگری و کارفرمایی خواهد بود که این وظیفه به ادارات کل کار در استان‌ها تنفیذ گردیده است و هرگونه اقدام و مداخله واحد کار و اشتغال منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، غیرقانونی و تخلف تلقی می‌شود و صدور اعتبارنامه توسط آن‌ها فاقد اعتبار و وجاهت قانونی است.»

 

پتروشیمی اروند دبیر اجرایی خانه کارگر خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر