کد خبر: 975975 A

در گفت وگو با ایلنا مطرح شد؛

سخنگوی ستاد پیشگیری از ویروس کرونا در خوزستان، از وضعیت قرمز در سراسر استان و اعمال برخی محدودیت‌ها خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، رضا نجاتی امروز چهارشنبه نهم مهرماه در خصوص آخرین وضعیت ویروس کرونا، در خوزستان و آخرین تصمیمات اظهار داشت: طی نامه‌ای که امروز از سوی دانشگاه علوم پزشکی اهواز، خطاب به استانداری استان ارسال شده بود، در متن آن آمده است که سراسر استان خوزستان در وضعیت قرمز قرار دارد.

سخنگوی ستاد پیشگیری از ویروس کرونا، گفت: از هم استانی‌ها تقاضا می‌شود که این بیماری را جدی بگیرند و شیوه‌نامه های بهداشتی به‌منظور حفظ سلامتی خود و خانواده و همچنین دیگر همشهریان رعایت کنند.

نجاتی با اشاره به اعمال محدودیت‌ها افزود: بر اساس درخواست دانشگاه علوم پزشکی و نظر کارشناسان، مقرر شد که پارک‌ها، مؤسسات آموزشی و باشگاه‌ها تعطیل شوند و به همین منظور استاندار خوزستان، امروز مکاتبات لازم را نهایی و اطلاعیه تعطیلی مراکز مذکور را به فرمانداران و شهرداران ابلاغ کرد.

وی بابیان اینکه از رفت‌وآمد در پارک‌ها باید به‌صورت کامل جلوگیری شود، عنوان کرد: به‌منظور جلوگیری از تجمعات و رفت‌وآمدها، چراغ پارک‌ها خاموش می‌شوند و نیروی انتظامی نیز در این زمینه همکاری لازم را خواهد داشت.

وی در پایان یادآور شد: با توجه به وضعیت قرمز و شرایط بحرانی استان، آئین سیاسی عبادی نماز جمعه و همچنین اقامه نماز به‌صورت جماعت تا پایان وضعیت قرمز برگزار نخواهد شد و در همین راستا، مکاتبات و نامه‌نگاری‌ها از سوی استاندار به مسئول دبیرخانه ائمه جمعه با امضای وی ابلاغ‌شده است.

 

خبرنگار: سروش یوسفی

سخنگوی ستاد مقابله با ویروس کرونا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر