کد خبر: 971999 A

در گفت وگو با ایلنا مطرح شد:

رئیس دانشگاه پیام نور استان خوزستان، شایعه‌ی تعطیلی یا جابجایی دانشگاه‌های پیام نور دهدز و ایذه را تکذیب کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، اخبار و حواشی پیرامون دانشگاه پیام نور واحد دهدز طی سالیان گذشته کم نبوده و شاید یکی از عمده دلایل ایجاد این حواشی، شایعاتی است درباره ماندن یا نماندن این واحد علمی- دانشگاهی در شهر دهدز.

دهدز از توابع شهرستان ایذه در استان خوزستان، ازجمله مناطق بکر و منحصربه‌فرد در حوزه‌های کشاورزی، دامداری، شیلات و گردشگری است که متأسفانه به دور از هرگونه تغییر و توسعه، سالیان متمادی در محاصره انبوهی از آب‌ها با عنوان پُرآب‌ترین شهر خاورمیانه هیچ‌گاه رنگ تغییر و تحول را به چشم خود ندیده است.

همین شرایط نابسامان و بدتر از آن عدم پاسخگویی و بی‌میلی هیئت مؤسس این دانشگاه به تعهدات خود  باعث شد تا شایعاتی درباره ادغام این دانشگاه با دانشگاه پیام نور واحد ایذه به گوش برسد.

پیگیری‌های مداوم خبرنگار ایلنا با توجه به حساسیت‌ها و نگرانی‌های دانشجویان این واحد دانشگاهی باعث شد تا اقبالی، رئیس دانشگاه پیام نور استان خوزستان، در گفت وگو با خبرنگار ایلنا عنوان کند که دانشگاه پیام نور دهدز، هیچ کجا نخواهد رفت. ما چیزی به‌عنوان جمع‌آوری نخواهیم داشت. کلاس‌ها برقرار و دانشگاه دهدز  به فعالیت‌های خود ادامه خواهد داد.

در همین رابطه نقی زاده رئیس دانشگاه پیام نور ایذه، که با حفظ سمت سرپرستی دانشگاه دهدز را نیز برعهده دارد، گفت: خوشبختانه دیگر حرفی از حذف و ادغام این دانشگاه درمیان نیست اما در باب نگهداری هم به ما ابلاغی نشده.

نقی زاده همچنین درباره حواشی پیرامون دانشگاه پیام نور ایذه نیز عنوان کرد: متأسفانه برخی رسانه‌های محلی خودسرانه و بدون دریافت اطلاعات صحیح شایعاتی درباره برچیده شدن این واحد دانشگاهی و ادغام آن با دانشگاه مرکز سوسنگرد در فضای مجازی منتشر کردند که با صراحت اعلام می‌کنیم که به‌هیچ‌عنوان این اخبار رسمیت نداشته و ندارد و جای نگرانی نیست.

رئیس دانشگاه پیام نور ایذه عنوان کرد: در شرایط کرونایی امتحانات دانشگاه پیام نور به شکل استانی برگزار شد و باتوجه به اینکه دانشگاه پیام نور ایذه یک واحد دانشگاهی محسوب می‌شود، نه مرکز، به همین خاطر با توجه به رشته‌های تحصیلی، انتخاب واحدها به مراکز پیام نور استان واگذار گردید که همین امر باعث شد تا برخی رسانه‌های داخلی ایذه از آن با عنوان ادغام نام ببرند و همین خبر متأسفانه نگرانی‌هایی در میان دانشجویان این واحد دانشگاهی به وجود آورده است که رسماً این شایعات را تکذیب می‌کنیم.

دهدز1

دهدز4

دهدز3

دهدز5

 

خبرنگار: بهنام رضایی

ریس دانشگاه ایذه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر