کد خبر: 969169 A

در گفت وگو با ایلنا مطرح شد؛

مدیرکل پُست خوزستان، گفت: پیاده سازی و اجرای پروژه جی نف در پست استان خوزستان، با گسترش تعاملات میان سازمانی سرعت گرفت.

به گزارش ایلنا از اهواز، مهران حموله امروز چهارشنبه ۲۶ شهریورماه در گفت ‌وگو با خبرنگار ایلنا، اظهار کرد: بر اساس سلسله مذاکرات و تعاملات اداره پست خوزستان با استانداری استان و همچنین سازمان‌های مرتبط با اجرای جی نف در استان، همکاری اداره پست استان در فاز اول اجرایی با شهرداری اهواز آغاز شد.

مدیرکل اداره پُست خوزستان گفت: تفاهم‌نامه همکاری اداره پست استان و سازمان فاوای شهرداری اهواز، پس از برگزاری جلسات متعدد، به‌صورت ویدئوکنفرانس به‌طور سه‌جانبه، این دو سازمان با اداره کل جغرافیایی و اطلاعات مکانی شرکت ملی پست، نهایی شد.

حموله تصریح کرد: همسان‌سازی منبع اطلاعات ارائه خدمات برخط کد پستی، برپایه نقشه‌های پارسل بندی، یکتاسازی اطلاعات مکان محور شهرداری، با اختصاص کدپستی ده رقمی و همچنین ارائه خدمات جی نف به مراجعه‌کنندگان به شهرداری‌ها، از اقدامات اجرایی این تفاهم نامه محسوب می‌شود.

وی اضافه کرد: فاز بعدی تسریع اجرای جی نف، همکاری با فرمانداری‌های شهرستان‌های استان هست که در عملیات بهنگام سازی کدپستی، ژئوکدسازی و اجرای پروژه‌های جی نف، از توان دهیاری‌ها استفاده و توسط پست خوزستان بهره‌برداری خواهد شد.

وی در پایان یادآور شد: این اقدامات در مرحله نخست در شهرستان‌های اندیمشک، دزفول، سوسنگرد، شوش و شوشتر و روستاهای تابعه آن‌ها، صورت گرفته است و این طرح به‌زودی در تمامی استان به اجرا درخواهد آمد.

لازم به ذکر است، پایگاه ملی نشانی مکان محور (GNAF) درواقع پروژه‌ای است باهدف تدوین و پیاده‌سازی یک استاندارد ملی برای نشانی که هدف اصلی آن تولید شرح نشانی استاندارد و یکتا برای کلیه اماکن مسکونی و تجاری در نقاط شهری و روستایی کشور است.

نشانی استاندارد و یکتا به عنوان یکی از پایگاه های اساسی ایجاد و تحقق دولت الکترونیک محسوب شده و یکپارچه سازی آن می تواند در بخش حاکمیتی به عنوان بستر اطلاعات مکانی کمک بسزایی در تجزیه و تحلیل، برنامه ریزی و سیاست گذاری کلان ایفا نماید.

 

 

خبرنگار: مریم جم

مدیرکل پست خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر