کد خبر: 969041 A

مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان:

مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان با اشاره به اقدام جدید در ورزش استان، گفت: برای کمک به ورزشکاران نخبه در حال رایزنی با اسپانسرها هستیم تا هر ورزشکار مدال‌آور استان، یک اسپانسر داشته باشد.

به گزارش ایلنا از خوزستان و به نقل از پایگاه خبری ورزش و جوانان استان، افشین حیدری در جلسه توسعه ورزش بانوان خوزستان که با حضور نایب رئیسان هیئت‌های ورزشی استان در اداره کل برگزار شد، اظهار کرد: برخی روسای هیئت‌های ورزشی واقعاً برای رشته‌های تحت نظر وقت می‌گذارند و به دنبال اسپانسر هستند؛ اما در هر صورت ورزش بانوان در هیئت‌های ورزشی باید رنگ جدی‌تری به خود بگیرد؛ همچنین از هیئت‌ها می‌خواهیم چه در حوزه سخت‌افزاری و چه در حوزه نرم‌افزاری، چند برنامه برای بخش بانوان به ما بدهند تا بتوانیم در این راستا به ورزش بانوان کمک کنیم و این یک شروع رو به جلو است. ضمن این‌که باید به سمت معرفی استعدادها هم برویم.

وی با اشاره به اقدام جدید در ورزش خوزستان، گفت: برای کمک به ورزشکاران نخبه در حال رایزنی با اسپانسرها هستیم تا هر ورزشکار مدال‌آور استان یک اسپانسر داشته باشد. این مهم تاکنون برای چند ورزشکار به تحقق رسیده است و آن‌ها از حمایت این اسپانسرها به‌صورت ماهانه بهره‌مند شده‌اند.

مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان با بیان این‌که تغییر و اتفاقی رقم نمی‌خورد مگر این‌که اعتقاد به تغییر داشته باشیم، عنوان کرد: تعیین پست سازمانی معاونت ورزش بانوان کمک می‌کند که هم مطالبه‌گری در حوزه بانوان جدی‌تر شده و هم هدف‌گذاری و برنامه‌ریزی در این بخش بیشتر شود. من فکر می‌کنم این یک اتفاق خوب است که در این دولت رقم خورد زیرا وزیر ورزش اعتقاد راسخی به بانوان داشته است.

وی همچنین گفت: مقرر شد در تفاهم‌نامه‌ای که به‌صورت سالانه با هیئت‌های ورزشی استان بسته می‌شود، سهم ورزش بانوان مشخص شود و به معاونین خود نیز تأکید می‌کنم که در کمک‌های مالی که به هیئت‌های ورزشی داریم، سهم بانوان حتماً لحاظ شود.

مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان با اشاره به تعامل با آموزش‌وپرورش استان، عنوان کرد: در نشستی که با آموزش‌وپرورش خواهیم داشت باید طی یک تفاهم‌نامه در راستای استعدادیابی و استفاده از ظرفیت‌های دو دستگاه صحبت شود.

وی بیان کرد:‌ تلاش ما این است که در بخش اعتباری برنامه‌ریزی صورت بگیرد که حداقل چند پیست دو و میدانی را در شهرستان‌ها سر و سامان دهیم. البته مشکل ما بحث نگهداری از این پیست‌ها است که باید مدنظر قرار داده شوند. به‌هرحال این‌ها سرمایه‌ها هستند و باید از آن‌ها نگهداری شود. واقعاً از نظر فضای ورزشی در استان در مضیقه هستیم، اما جزو اولویت‌های ما برای برنامه‌ریزی هستند.

حیدری در پایان خاطرنشان کرد: متأسفانه ورزش بانوان مغفول مانده است و باید تحرک اساسی در این بخش اتفاق بیافتد. امیدواریم در بخش اسپانسری نیز کارهای خوبی برای تیم‌های ورزشی بانوان انجام دهیم. در حال حاضر اتفاقات خوبی در فوتبال بانوان و هندبال در حال رقم خوردن است و ان‌شاءالله مشکل تیم هندبال بانوان بهبهان برای حضور در لیگ برتر حل خواهد شد. امیدوارم به سمتی برویم که از ظرفیت ورزش بانوان بیش از این استفاده کنیم.

ورزش و جوانان استان خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر