کد خبر: 967352 A

استاندار خوزستان خبر داد:

استاندار خوزستان با اشاره به افتتاح باغ‌موزه آبادان در تاریخ دوم مهرماه، گفت: آبادان و خرمشهر، موزه طبیعی دفاع مقدس و از افتخارات هشت سال دفاع مقدس هستند.

به گزارش ایلنا از خوزستان و به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان، غلامرضا شریعتی در نشست هماهنگی افتتاح باغ‌موزه و بزرگداشت هفته دفاع مقدس در آبادان، اظهار کرد: در هفته دفاع مقدس بنا است باغ موزه چند استان از جمله خوزستان در آبادان از طریق ویدئو کنفرانس به بهره‌برداری برسد.

وی ادامه داد: یکسری نواقص جزئی موجود بود که باید هماهنگی‌های لازم را انجام می‌دادیم که در جلسه‌ای نیز فعالیت‌ها هماهنگ و مقرر شد که یکسری از اقدامات توسط استانداری، منطقه آزاد اروند، پالایشگاه و شهرداری آبادان انجام شود و باغ‌موزه برای افتتاح در تاریخ دوم مهرماه آماده شود.

استاندار بیان کرد: به یاری خدا بازدید از این باغ‌موزه برای عموم مردم و همچنین مهمانان ملی، کشوری و کشورهای همسایه خواهد بود.

شریعتی گفت: البته آبادان و خرمشهر، موزه طبیعی دفاع مقدس و از افتخارات هشت سال دفاع مقدس هستند، اما این باغ‌موزه به عنوان نماد و یادگار برای استفاده نسل فعلی و آینده و آشنایی آن‌ها با فداکاری‌ها، جان‌فشانی‌ها، ایثارگری‌ها و کارهای بزرگ نسل قبل برای کیان اسلام، انقلاب و ایران است تا همچنین الگویی برای این نسل و نسل‌های آینده برای دفاع از مرزهای ایران ‌زمین باشد.

میراث فرهنگی خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر