کد خبر: 966913 A

سرپرست معاونت گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان از صدور ۱۵ پروانه فعالیت خانه مسافر در شهرستان دزفول خبر داد.

به گزارش ایلنا از خوزستان و به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان، غلام شجاعی امروز شنبه ۲۲ شهریورماه ۹۹ با اعلام این خبر، اظهار داشت: این مجوزها به‌منظور ساماندهی و نظارت هرچه بهتر خانه‌های مسافر در شهرستان و شناسایی و جلوگیری از فعالیت اماکن اقامتی فاقد مجوز صادر شده است.

وی گفت: این ۱۵ خانه‌مسافر که همگی باغ‌ویلا هستند در مجموع دارای قابلیت اقامتی حدود ۱۸۰ نفر هستند و برای ۴۵ نفر نیز اشتغال ایجاد کرده‌اند.

سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خوزستان، درباره ویژگی‌های لازم برای صدور مجوز خانه‌مسافر در سطح استان، تصریح کرد: این اماکن از نظر استحکام بنا، صلاحیت اخلاقی، بهداشت، موارد ایمنی و امنیت مکان بررسی می‌شوند و در صورت تأیید مجوز فعالیت دریافت می‌کنند.

وی با بیان این‌که بهبود وضعیت خانه‌مسافرها یکی از عوامل مهم در افزایش آمار مسافران شب اقامت در استان است، گفت: ساماندهی اسکان گردشگران و ویلاهای اجاره‌ای و نیز ضابطه‌مند کردن آن‌ها ممکن است در رسیدن به این هدف بسیار تأثیرگذار باشد.

شجاعی عنوان کرد: بر همین اساس اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خوزستان در راستای بهبود وضعیت و کیفیت خدمات‌رسانی خانه مسافرها و همچنین ساماندهی و کنترل فعالیت تمامی مراکز اقامتی در سطح استان، نظارت مستمر انجام می‌دهد.

سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خوزستان با بیان این‌که اداره کل میراث فرهنگی استان آمادگی خود را برای صدور مجوز خانه‌مسافر با رعایت مقررات و ضوابط مربوطه اعلام می‌کند، از مسافران و گردشگران خواست تا با اقامت در اماکن دارای مجوز از سوی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، امنیت و آرامش خاطر خود و خانواده را فراهم سازند.

میراث فرهنگی خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر