کد خبر: 965764 A

هم‌زمان با آیین افتتاح ۳۸۳ طرح و پروژه بخش تعاونی در کشور؛

شرکت ماکیان لذیذ در زمینی به مساحت ۲۲٬۵۰۰ مترمربع و زیربنای ۱۴٬۰۰۰ مترمربع، بزرگ‌ترین و مجهزترین کشتارگاه و فرآوری گوشت سفید صنعتی در کشور است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، عصر امروز چهارشنبه ۱۹ شهریور، آیین افتتاح هم‌زمان ۳۸۳ طرح و پروژه بخش تعاونی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به‌صورت ویدئو کنفرانس با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور و محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و با حضور غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان، ارسلان غمگین، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان و دیگر مسئولین مربوطه در ساختمان شرکت تعاونی ماکیان لذیذ شوش، برگزار شد.

این تعاونی که در سال ۱۳۹۸ تأسیس شده، با ظرفیت تولید ۸ هزار قطعه در ساعت در یک نقطه استراتژیک به فاصله ۴۰ کیلومتری مرز چذابه و ۲۰۰ کیلومتری مرز مهران در جهت تولید صادراتی به کشور عراق و کشورهای خلیج‌فارس قرار دارد.

شرکت ماکیان لذیذ در زمینی به مساحت ۲۲٬۵۰۰ مترمربع و زیربنای ۱۴٬۰۰۰ مترمربع، بزرگ‌ترین و مجهزترین کشتارگاه و فرآوری گوشت سفید صنعتی در کشور است.

این تعاونی با سرمایه‌گذاری هفتصد و ده میلیارد ریال و اشتغال‌زایی برای ۷۰۰ نفر به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم در شهرستان شوش با عاملیت بانک توسعه تعاون با تسهیلاتی به مبلغ ۲۰۰ میلیارد ریال آماده بهره‌برداری است.

لازم به ذکر است، استان خوزستان دارای ۴ هزار و ۶۲۳ شرکت تعاونی فعال و با ۳ میلیون و ۵۷۶ هزار و ۷۱ عضو و ۸۶ هزار و ۲۸ نفر اشتغال‌زایی که مجموع سرمایه اولیه آن‌ها حدود دو میلیارد ریال است.

شهرستان شوش به‌عنوان یکی از قطب‌های کشاورزی در این استان دارای ۲۹۳ تعاونی فعال و ۱۸۱هزارو ۹۲۸ عضو و اشتغال‌زایی برای ۷ هزارو ۷۶۰ نفر است.

 

خبرنگار: مریم جم

افتتاح شرکت تعاونی ماکیان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر