کد خبر: 958252 A

استاندار خوزستان خبر داد:

استاندار خوزستان، به مناسبت فرارسیدن هفته دولت از افتتاح ۵۳۳ پروژه در استان، خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، غلامرضا شریعتی امروز یکشنبه ۲ شهریورماه، از افتتاح ۵۳۳ پروژه با اعتبار ۵۳۳ میلیارد تومان، در هفته دولت خبر داد.

استاندار خوزستان گفت: از این تعداد پروژه ۴۵ طرح ملی، ۱۴۲ طرح استانی و ۳۴۶ طرح، مربوطه به سایر اعتبارات خواهد بود که در مجموع، تعداد ۳۰۴ پروژه در حوزه شهری و ۲۲۹ پروژه نیز در بخش روستایی به بهره‌برداری خواهد رسید.

نماینده عالی دولت در استان، با اشاره به بیشترین اعتبارات تخصیص داده شده عنوان کرد: بیشترین اعتبارات هزینه شده در این پروژه‌ها، به ترتیب به منطقه ویژه پتروشیمی، اداره کل بنادر و سازمان آب و برق اختصاص داشته است که با بهره‌برداری از آن‌ها، حدود ۴ هزار فرصت شغلی فراهم خواهد شد.

شریعتی اضافه کرد: شرکت توزیع برق استان با ۲۶۸ پروژه، بنیاد مسکن با ۶۵ پروژه و راه و شهرسازی با ۳۱ پروژه اجرایی، بیشترین تعداد پروژه‌ها را به ترتیب به خود اختصاص دادند.

استاندار خوزستان "بیشترین" های هفته دولت سال جاری را معرفی کرد افزود: هفته دولت سال جاری، شهرستان‌های دزفول با ۴۷ پروژه، آبادان با ۴۱ و بهبهان با ۳۹ پروژه بیشترین افتتاح و شهرستان‌های ماهشهر با ۲ هزار میلیارد تومان، دشت آزادگان با ۱۷۶ میلیارد تومان و اهواز با ۹۱ میلیارد تومان، بیشترین مبلغ اعتبارات را به نام خود زدند.

وی در پایان به نمایشگاه هفته دولت و ارائه گزارش عملکرد آن، اشاره داشت و توضیح داد: به دلیل شرایط موجود و ویروس کرونا، ارائه گزارش به مردم از طریق صداوسیما مرکز خوزستان با حضور مسئولان و همچنین گفت وگوی ویژه در استودیو رسانه‌ای استانداری، انجام خواهد شد و نمایشگاه گرامیداشت هفته دولت با محوریت اقتصاد مقاومتی، جهش تولید، اقدامات ستاد استانی مقابله با بیماری کرونا، مسئولیت‌های اجتماعی ارگان‌ها و شرکت‌ها و کمک‌های مؤمنانه، به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

استاندا رخوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر