کد خبر: 956715 A

فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی خوزستان:

فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی خوزستان، گفت: انجام حفاری غیرمجاز در یکی از خانه‌های بافت تاریخی شهرستان شوشتر، باعث فوت یکی از حفاران شد.

به‌ گزارش ایلنا از خوزستان و به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان، سرهنگ رامین مکناوی با تائید این خبر، اظهار کرد: بر اساس گزارش مسئول پایگاه حفاظت میراث فرهنگی شوشتر، منابع و مخبرین محلی از یک مورد حفاری در یکی از خانه‌های، منطقه غیر ثبت شده از بافت‌های کهن این شهرستان، خبر دادند.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی استان، گفت: پس از بررسی و صحت موضوع، نیروهای پایگاه حفاظت با کسب دستور قضائی به همراه نیروی انتظامی به محل مورد نظر اعزام شدند. نیروهای اعزام شده در بَدو ورود به منزل مذکور، با یک مورد حفاری در حیاط خانه روبه‌رو شدند اما کسی در محل حضور نداشت، و بعد از بررسی و جستجو، متوجه حضور یک فرد در زیر آور ناشی از حفاری شدند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: مالک خانه به‌منظور تحقیق و شناسایی متهمان دستگیر شد و پس از بررسی های اولیه از وی، مشخص شد که او خانه را در اختیار سه فرد با هویت معلوم، به جهت حفاری غیرمجاز قرار داده است، که یک نفر از آنان در حین حفاری، جان خود را از دست می‌دهد.

گفتنی است؛ این موضوع از کانال مراجع قضائی به‌منظور دستگیری متهمان احتمالی دیگر، در حال پیگیری است.

 

فرمانده یگان حفاظت میراث‌ فرهنگی خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر