کد خبر: 953831 A

فرمانده انتظامی خوزستان:

فرمانده انتظامی استان خوزستان از دستگیری یک فرد کلاهبردار املاک توسط کارآگاهان پلیس آگاهی اهواز خبر داد.

به گزارش ایلنا از خوزستان و به نقل از معاونت اجتماعی نیروی انتظامی استان، سردار حیدر عباس زاده در بیان جزئیات این خبر اظهار کرد: در پی وقوع چند فقره کلاهبرداری با شیوه و شِگرد خریدوفروش املاک (پیش‌فروش) در سطح شهرستان اهواز، موضوع به‌صورت ویژه در دستور کار مأموران اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

این مقام ارشد انتظامی، افزود: مأموران پلیس آگاهی با انجام کار اطلاعاتی پس از شناسایی کلاهبردار متواری، روز گذشته وی را در یک عملیات ضربتی در مخفیگاهش دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی استان خوزستان، عنوان کرد: متهم در تحقیقات صورت گرفته پلیس، به ۹ فقره کلاهبرداری به ارزش 216 میلیارد و 600 میلیون ریال اعتراف کرد که با بررسی کارآگاهان مشخص شد وی به شیوه مشارکت باصاحب زمین در ساخت‌وساز آپارتمان و انجام قولنامه صوری با خریداران، اقدام به کلاهبرداری کرده است.

وی در پایان‌ضمن اشاره به تحویل دادن کلاهبردار مزبور به مراجع قضایی، تأکید کرد: شهروندان برای پیش‌خرید یک ملک، بعد از آگاهی از صحت و سُقم و صحیح بودن اسناد ارائه شده از سوی فروشنده، توجه داشته باشند که مراحل انجام قرارداد را در بنگاه‌های معاملات ملکی که دارای مجوز منعقد و کد رهگیری معتبر هستند انجام دهند.

فرمانده انتظامی اهواز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر