کد خبر: 952421 A

معاون هنری و سینمایی ارشاد خوزستان:

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان از کسب رتبه نخست تولید تئاتر با 79 برنامه توسط این اداره کل در سه ماهه نخست سال 1399 در کشور خبر داد.

به گزارش ایلنا از خوزستان و به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، ناصر آریایی نیا با اعلام این خبر، گفت: در فروردین ماه امسال 39 برنامه، اردیبهشت 25 برنامه و خرداد 15 برنامه داشته ایم که در مجموع با 79 برنامه بالاترین آمار عناوین تولید تئاتر را در کشور کسب کردیم و استان های تهران و کرمانشاه در رده دوم و سوم بعد از ما قرار دارند.

وی با بیان اینکه با توجه به شیوع ویروس کرونا امکان عرضه هنر به طور مستقیم از ما گرفته شده است، افزود: شرایط موجود معضلی برای جامعه هنری محسوب می شود، چراکه برآیند کار هنری این است که عرضه مستقیم برای مخاطب داشته باشد.

آریایی نیا اضافه کرد: اکثر کارهای هنری باید تاثیرگذاری نفس به نفس داشته باشند اما به دلیل شرایط موجود این امکان از جامعه هنری کشور و جهان گرفته شد و ما به فضای مجازی روی آوردیم.

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان ادامه داد: فضای مجازی از لحاظ تبادل احساس نسبت به فضای واقعی ضعیف تر است اما طیف وسیع تری از جامعه با هنر درگیر می شوند. اگر در یک جشنواره مخاطبان ما 500 نفر بودند اما در حال حاضر بالای 10 هزار نفر مخاطب داریم.

وی با بیان اینکه وظیفه ماست که فضای غمگینی که بواسطه این بیماری جهان را گرفته به فضای شاد تبدیل کنیم،تصریح کرد: هنرمندان استان خوزستان در ایام بیماری کرونا از ابتدا تاکنون نسبت به استان های دیگر فعال تر بودند و دغدغه زیادی نسبت به سلامتی مردم داشتند که در این راستا اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان نیز فعالیت های متعددی در حوزه هنری انجام داده است.

 

ارشاد خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر