کد خبر: 952146 A

در گفتگو با ایلنا مطرح کردند؛

نیروهای شرکتی بهداشت و درمان خوزستان، در تجمع امروز در مقابل ساختمان استانداری، ضمن اعلام مطالباتشان، مراتب اعتراض خود را به گوش مسئولان رساندند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، امروز دوشنبه ۲۰ مردادماه تعدادی از نیروهای شرکتی شاغل در حوزه بهداشت و درمان خوزستان، برای پیگیری مطالبات خود مقابل ساختمان استانداری دست به تجمع زدند.

در پی این تجمع، یکی از کارکنان شرکتی بهداشت و درمان در گفت و گو با خبرنگار ایلنا، اظهار کرد: یک هزار و 400 نفر از نیروهای شرکتی بهداشت و درمان استان خوزستان، با پنج سال سابقه کاری خواستار تبدیل وضعیت شغلی خود و طرف قرارداد شدن با دانشگاه های علوم پزشکی هستند.

وی گفت: یکی از درخواست های پرسنل، طبقه‌بندی مشاغل و دیگری شرکت های پیمانکاری طرف قرارداد هستند که هر سال تغییر می‌کنند و حقوق دریافتی ما نیز طبق اداره کار تعیین می‌شود.

این نیروی کار معترض، عنوان کرد: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، مبلغی که برای حقوق این رسته شغلی در نظر گرفته ۴ میلیون ۷۰۰ هزار تومان است ولی دریافتی ما با توجه به مدرک تحصیلی حدود ۲ میلیون ۵۰۰ هزار تومان است و این عدد به‌صورت 80 به 20 است یعنی ۸۰ درصد آن به‌صورت ثابت و ۲۰ درصد به‌صورت پایش پرداخت می‌شود که بعضاً حتی در پرداخت هم دچار تأخیر می‌شوند.

وی افزود: از سال ۹۴ زیر نظر شرکت های پیمانکاری در حال فعالیت هستیم و متأسفانه نبود امنیت شغلی کامل و مطمئن، باعث ایجاد گمانه زنی هایی شده است که امکان تعدیل یا اخراج بعضی از نیروها در سال جاری وجود دارد.

یکی دیگر از نیروهای شرکتی بهداشت و درمان خوزستان، تصریح کرد: پیمانکار هر سال تغییر می‌کند تا سنوات نیروها در نظر گرفته نشود و مهم‌تر از آن هیچ راه ارتباطی بین پیمانکار و کارکنان برای پیگیری و درخواست مطالبات وجود ندارد.

وی ضمن درخواست تبدیل وضعیت بدون آزمون و همچنین به زیر پوشش رفتن دانشگاه های علوم پزشکی بجای واسطه ها، گفت: طرح تحول سلامت از سال ۹۴ اجرا شده است و به گفته برخی از افراد این احتمال وجود دارد که این طرح در آینده به پایان برسد.

این نیروی معترض، تبدیل وضعیت از طریق آزمون، آن هم بعد از گذشت 5 سال را به دور از انصاف مطرح و دلیل این نارضایتی را جذب نیرو ها از طریق آزمون ورودی عنوان کرد.

وی با بیان اینکه نیروهای بهداشت و درمان در خط مقدم مقابله با ویروس کرونا هستند، یادآور شد: نیروهای رسمی حدود ۱۰ میلیون تومان حقوق می‌گیرند ولی نیروهای طرح تحول سلامت کمی بیش از ۲ میلیون دریافتی دارند این در حالی هست که خدمات و وظایف هر دو برابر است.

او ادامه داد: هر وقت صحبت از مطالبات به خاطر قرارداد یک‌ساله‌ای که با پیمانکار داریم می‌شود، بلافاصله تهدید به تعدیل و اخراج می‌شویم.

وی در پایان تأکید کرد: تاریخ آزمون و منبع آن نیز مشخص نیست و اگر شخصی در این آزمون قبول نشود بعد از پنج سال سابقه کار اخراج می‌شود و حتی در صورت شرکت در آزمون‌ های استخدامی وزارت بهداشت هم هیچ امتیازی نسبت به نیروهای تازه ‌وارد نداریم و باید در یک رده کار کنیم.

اعتراض پزشکی 2

 

 

 

تجمع اعتراضی کارکنان بهداشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر