کد خبر: 950975 A

در گفت وگو با ایلنا مطرح شد؛

یکی از شهروندان شهرستان هندیجان ضمن گلایه‌مندی و نارضایتی از افزایش بی‌رویه و نامشخص قیمت اجناس و کالاها در بازار این شهرستان، از عدم نظارت و برخورد مؤثر با سودجویان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، تعدادی از شهروندان شهرستان هندیجان پیگیری پدیده گران فروشی در بازار این شهرستان و ارائه قیمت های متفاوت در زمان ها و مکان های مختلف را از خبرنگار ایلنا مطالبه کردند.

یکی از این شهروندان، عنوان کرد: هرچند که افزایش قیمت ارز باعث گران شدن سایر کالاها در بازار شده است اما برخی از فروشندگان از این فرصت سو استفاده می‌کنند و اجناس خود را با قیمت های ناعادلانه و عجیب‌وغریب عرضه می‌کنند و خودشان بر روی اجناس قیمت‌گذاری می‌کنند و حتی دیده شده که یک کالا را در همان بازار با چند قیمت متفاوت می‌فروشند و هر فروشنده یک قیمت برای آن تعین کرده است.  

وی می‌گوید: مشخص نیست که این تعیین قیمت ها بر چه اساسی و از چه قانونی تبعیت می‌کنند، چراکه وقتی ارز افزایش پیدا می‌کند قیمت کالا و اجناس هم گران می‌شود اما وقتی همان ارز کاهش پیدا می‌کند هیچ تأثیر بر روی قیمت بازار نمی‌گذارد.

یکی دیگر از شهروندان هندیجانی، گفت: دستگاه های مختلف بخصوص اتاق اصناف که متولی نظارت و برخورد با گران‌فروشی هست، بارها اعلام کردند که بر قیمت اجناس و کالاها در بازار نظارت مستمر و مستقیم دارند اما باز هم تخلف در بازار هندیجان پابرجاست و مردم را خسته کرده. با این شرایط معیشتی، در این بازار قدرت خریدی برای کسی وجود ندارد.

وی در پایان یادآوری کرد: شهروندان هندیجان همچنین از افزایش بی‌رویه قیمت میوه و تر بار هم ناراضی و گله‌مند هستند و از همه مسئولان تقاضا می‌شود که این موضوع را بررسی کنند.

گران فروشی در بازار هندیجان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر