کد خبر: 950734 A

به بهانه ی روز خبرنگار؛

یکی از آفت های جامعه ی ما، عدم پاسخگویی برخی مدیران، بخصوص در حوزه استانداری خوزستان است.

به گزارش ایلنا از خوزستان، هرساله به مناسبت ۱۷ مردادماه، روز خبرنگار، فوجی از پیام های تبریک توسط مسئولینی صادر می‌شود که در رفتار خود، هیچ باوری به گفته هایشان ندارند.

در این میان، نمایندگان دولت در استان، گوی سبقت را از دیگران ربوده اند تا این رکن اساسی مردم سالاری را با مشکل در انجام وظیفه مواجه نمایند.

برخی از این مدیران بجای پاسخگویی از طریق اصحاب رسانه به افکار عمومی، سکوت و عدم پاسخگویی را سرلوحه ی خود قرار داده و در این خصوص نیز توسط شخص استاندار مواخذه نمی شوند. هرچند در جلسات رو در رو، بارها این شیوه نادرست مورد انتقاد قرار گرفته، ولی تا کنون هیچ الزامی برای برطرف نمودن مشکل مذکور، اتخاذ نشده است.

برخی معاونین و مدیران کل استانداری، فرمانداران و مدیران اجرایی، تماس‌ها و سوالات خبرنگاران که نمایندگان افکار عمومی هستند را پاسخ نداده و تنها در پاره ای مواقع آنهم بصورت جزیره ای با برخی رسانه های همسو، مطالب مورد علاقه ی خود را انتشار می‌دهند.

انتظار جامعه ی خبری استان از استاندار این است که با صدور بخشنامه ای، تمام مدیران اجرایی خوزستان را به پاسخگویی ملزم نموده و افرادی که برای افکار عمومی ارزش و احترامی قائل نیستند را مورد مؤاخذه قرار دهد.

فراموش نکنیم، هر جا گردش آزاد اطلاعات و پرسشگری باشد، فساد و خطا به ندرت اتفاق می افتد.

 

ذوالفقار شریعت

 

پاسخگویی به مردم روز خبرنگار خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر