کد خبر: 950008 A

ایلنا گزارش می‌دهد؛

توسعه‌نیافتگی شهرستان بندر ماهشهر علیرغم تزریق بودجه‌ی شورای راهبردی، باید مورد بررسی قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، امروز ۱۵ مردادماه قرار است با حضور استاندار خوزستان مراسم امضاء تفاهم‌نامه‌های طرح‌های توسعه‌ی متوازن شهرستان بندر ماهشهر از محل اعتبارات اختصاص‌یافته توسط صنایع پتروشیمی مستقر در منطقه، برگزار گردد.

آنچه در سال‌های اخیر مشهود است، عدم توسعه‌یافتگی این شهرستان صنعتی علیرغم اختصاص بودجه‌ی مازاد بر اعتبارات ادارات دولتی، توسط شرکت‌های منطقه در چارچوب شورای راهبردی می‌باشد.

اگر می‌خواهیم شاهد توسعه‌ی شهرستان باشیم، لازم است که مسئولین عالی استان ازجمله استاندار و مدیران کل و همچنین فرماندار شهرستان و مدیران ادارات، در کنار بودجه‌ی شورای راهبردی، کما فی السابق به دنبال جذب اعتبارات سنتی خود باشند نه اینکه به‌صرف وجود بودجه‌ی راهبردی، تزریق اعتبارات به شهرستان کاهش یافته و به شهرهای دیگر اختصاص داده شود.

در راستای تحقق این امر، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و ائمه جمعه نقش محوری می‌توانند ایفا نمایند و مانع کاهش اعتبارات دولتی به ادارات شهرستان شوند. در غیر این صورت، بازخورد مسئولیت‌های اجتماعی صنعت به‌جای اینکه باعث رفاه شهروندان پیرامون خود شود، بخشی از بار مالی دولت را تأمین نموده و عملاً بازدهی خود را از دست می‌دهد.

در این راستا می‌طلبد که استاندار و مدیران کل بدون در نظر گرفتن کمک‌های مالی شرکت‌ها، سهم ادارات شهرستان بندر ماهشهر نسبت به سایر شهرستان‌های استان خوزستان را به‌طور مساوی اختصاص داده تا در کنار آن، شورای راهبردی صنایع نیز بتواند حرکت توسعه در محیط پیرامون خود را سرعت بخشد.

عدم توسعه‌یافتگی منطقه درحالی‌که صنایع موجود سال‌هاست در قالب مسئولیت اجتماعی خود، هزینه می‌کنند، در قیاس با توسعه‌ی برخی شهرهای استان خوزستان ازجمله دزفول، اندیمشک و بهبهان که از چنین امتیازی بی‌بهره هستند، قابل‌قبول نیست.  

جا دارد نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی اهتمام ویژه‌ای برای جلوگیری از کاهش اعتبارات اختصاص‌یافته به ادارات شهرستان در تصمیم‌گیری‌های استان، داشته باشد.

رفاه بیشتر، حق مردمی است که بار آلودگی های زیست محیطی و تأثیرات منفی صنعت را به دوش می کشند.

 

شورای راهبردی صنایع پتروشیمی توسعه ی شهرستان ماهشهر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر