کد خبر: 949908 A

غمگین در نشست بررسی مشکلات کارگران بندر امام خمینی:

در نشست مشترک مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان، و دبیر اجرایی خانه کارگر استان با حضور دیگر مسئولان این حوزه، مشکلات کارگران اداره کل بنادر و دریانوردی خوزستان (بندر امام خمینی) مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، روز گذشته نشست مشترک مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان، فرماندار شهرستان بندرماهشهر، مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان، و دبیر اجرایی خانه کارگر خوزستان، با حضور نمایندگان کارگران با موضوع بررسی مشکلات کارگران شاغل در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی و اداره کل بنادر و دریانوردی خوزستان، برگزار شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان، در این نشست اظهار داشت: هدف از این جلسه بررسی شرایط کارگران منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی است و در این نشست بعد از طرح موضوع و بررسی مشکلات کارگران، باید به نتیجه خوب و رضایت بخشی برسیم که هم کارگران با وظایف خود به درستی آشنا شوند و آن را اجرایی کنند و هم کارفرما از این پس درگیر مشکلات کارگری نشود.

وی گفت: در شرایط فعلی تحریم ها و مشکلات ناشی از بیماری ویروس کرونا، باید یک جامعه خوب کارگری و کارفرمایی، همراه با آرامش را داشته باشیم و این آرامش مستلزم این است که کارگر از لحاظ روحی و روانی در وضعیت  پایدار قرار داشته باشد، چراکه اگر کارگر وجود نداشته باشد، کارفرما هم موضوعیت نخواهد داشت و برعکس این موضوع هم صدق می‌کند.

غمگین عنوان کرد: انتظار داریم که با همکاری مسئولان این حوزه، به آن نقطه مدنظر و مورد توافق برسیم تا کارگران با خیال راحت و آرامش پایدار که بر آن مسئولیت داریم به انجام وظایف خود بپردازند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان، با اشاره به قرارداد ها و طبقه‌بندی شغلی کارگران بیان کرد: به‌طور قانونی در خصوص کاری که استمرار دارد، انتظار می‌رود که قرارداد های کارگران با توجه به نوع کار، به‌صورت کوتاه مدت و یک ماهه و دو ماهه نباشد و باید با همراهی مدیرکل بنادر و دریانوردی استان، شرایطی را فراهم کنیم که کارگران یک امنیت پایدار شغلی پیدا کنند تا با علاقه‌مندی بر کار خود حاضر شوند. دغدغه فکری موجب افزایش آمار حوادث ناشی از کار خواهد شد به‌ویژه در حوزه بندری که کارها سنگین هستند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در ده ها شرکت و سازمان های خصوصی و دولتی، طرح طبقه‌بندی اجرایی شده است، امیدوار هستیم که این مهم در سراسر استان گسترش پیدا کند.

گفتنی است که پس از این جلسه چند ساعته، مقرر شد که قراردادهای کارگران منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی، به‌صورت یک‌ساله و طرح طبقه‌بندی اجرایی شود و همچنین مصوب شد حق اخراج کارگر، فقط با تائید کمیته انضباطی امکان‌پذیر خواهد بود.

این توافقات صورت‌جلسه شد و به تائید حاضرین رسید‌.

 

مدیرکل تعاون کار خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر