کد خبر: 947950 A

توسط فرماندار هندیجان صورت گرفت؛

نماینده عالی دولت در شهرستان هندیجان، ضمن اشاره به تکمیل اسکله صیادی بحرکان و اخذ اعتبار از سفر مدیر شیلات کشور به هندیجان، به تشریح عملکرد های دولت در این شهرستان اشاره کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، علی بویری، اظهار داشت: دو اسکله بحرکان و سجافی بیش از 1000 قایق و 160 لنج صیادی را در خود جای دادند و این تعداد در سال گذشته بیش از 14هزار تن ماهی را به تور کشیدند که بیش از 500 تن آن از طریق بندر سجافی صادر شده است.

وی گفت: در بخش توسعه شیلات و آبزی‌پروری، نیز در حال حاضر طرح مطالعاتی آن صورت گرفته که در نظر داریم 2 هزار هکتار از اراضی شهرستان زهره، در حدفاصل دریا و رودخانه و 6 هزار هکتار از منطقه بوطاهری را مورد استفاده این طرح قرار دهیم که با تحقق این طرح، 2 هزار میلیارد تومان سرمایه در بخش شیلات صرف و هزینه خواهد شد.

فرماندار هندیجان در ادامه، از این شهرستان به‌عنوان قطب شیلات کشور یاد کرد و افزود: با آغاز عملیات اجرایی دو طرح 395 هکتاری و یک هزار و 111 هکتاری در بخش شیلات حدود 300 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری صورت خواهد گرفت و به‌طور مستقیم برای 700 نفر اشتغال‌زایی در پی خواهد داشت و حداکثر تا دو سال آینده شهرستان هندیجان به قطب شیلات ایران تبدیل خواهد شد.

او می‌گوید: اجرای فاز دوم پتروشیمی در شهرستان بندر ماهشهر در محور هندیجان _ ماهشهر، صورت خواهد گرفت که بیش از دو هزار هکتار زمین برای احداث این پروژه در نظر گرفته شده است و قسمتی از آن در اراضی شهرستان هندیجان قرار دارد که بخشی از سند چشم‌انداز هندیجان را پوشش خواهد داد.

بویری در ادامه از طرح انتقال آب شرب به بندر بحرکان، ترمیم و دو مسیر کردن فیبر نوری به هندیجان و برطرف کردن مشکل آب شرب این شهرستان، اجرای طرح گازرسانی به روستاها، گفت و تصریح کرد: در طرح گازرسانی به‌زودی هندیجان به شهرستان سبز تبدیل خواهد شد.

وی افزود: در نظر داریم تا تعداد قابل‌توجه ای از ادارات را در شهرستان مستقر کنیم و با مجوز سازمان تأمین اجتماعی، ساخت یک درمانگاه را در دستور کار قرار دهیم و در آینده نزدیک هم پژوهشکده شیلات و کشاورزی را راه‌اندازی کنیم.

نماینده عالی دولت در شهرستان هندیجان، خاطرنشان کرد: اعتبار تکمیل اسکله صیادی بحرکان ازجمله روشنایی و پمپ‌بنزین آن، 5 میلیارد تومان برآورد شده است که در سفر سال گذشته مدیر شیلات کشور به هندیجان، تأمین و در حال انجام است.

فرماندار هندیجان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر