کد خبر: 947606 A

مسئول دفتر اعتیاد اداره کل بهزیستی خوزستان:

مسئول دفتر اعتیاد اداره کل بهزیستی استان خوزستان، گفت: تا امروز گزارشی مبنی بر ابتلای معتادان در کمپ‌ های بهزیستی استان، به بیماری کرونا نداشتیم.

به گزارش ایلنا از خوزستان، به نقل از روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان، یونس احمدی اظهار داشت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در استان، تاکنون موردی مبنی بر ابتلا مصرف‌کنندگان مواد مخدر به ویروس کرونا، در کمپ‌های ترک اعتیاد بهزیستی گزارش نشده است.

وی گفت: به‌منظور مقابله و جلوگیری از شیوع این ویروس در بین معتادان و مصرف‌کنندگان متجاهر و خیابانی، توزیع ماسک، مواد ضدعفونی و دستکش را در میان آن ها صورت دادیم.

مسئول دفتر اعتیاد اداره کل بهزیستی خوزستان، افزود: در ادامه مسیر مبارزه، آموزش‌ های لازم و رعایت اصول بهداشتی هم به جهت پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا، به کمپ ها ابلاغ شده است.

او همچنین از دیگر اقدامات انجام شده در حوزه بهزیستی، به گندزدایی پاتوق ‌های معتادان متجاهر و انجام غربالگری علامتی، اشاره کرد گفت: در صورتی که آن فرد معتاد متجاهر، دارای علائم و مشکوک به ابتلا باشد به مراکز درمانی ارجاع داده خواهد شد تا مراحل پیگیری و مددکاری، یکی پس از دیگری پشت سر گذاشته شود.

احمدی خاطرنشان کرد: در حال حاضر شناسایی کمپ‌ های غیرمجاز در دستور کار قرار گرفته است که با همکاری نیروی انتظامی و سازمان بهزیستی و با هماهنگی مراجع قضائی نسبت به پلمب آن ها اقدام خواهد شد.

مسئول دفتر اعتیاد اداره کل بهزیستی خوزستان:
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر