کد خبر: 947528 A

نماینده مردم دشت آزادگان و هویزه:

نماینده مردم دشت آزادگان و هویزه، در جلسه بررسی مشکلات این دو شهرستان، از مشکلات آب شرب و آسفالت و بهسازی راه های روستایی صحبت کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، قاسم ساعدی در جلسه بررسی و رفع مشکلات شهرستان دشت آزادگان و هویزه، در حضور استاندار خوزستان و جمعی از مدیران استان و شهرستان، با اشاره به مشکلات جاده‌ های روستایی، گفت: عملیات بهسازی جاده "هوفل" که چند روستا را پوشش می‌دهد، سالیان گذشته کلنگ زنی شد اما همچنان این پروژه بلاتکلیف مانده است.

وی گفت: متأسفانه این پایان کار نیست و راه های روستایی زیادی ازجمله سویدانی، مگاصیص و دحیمی وجود دارد که مشکلات فراوانی دارند که البته باید ضعف و مشکلات مسیر های سبهانیه، شاکریه، الله اکبر و شریعتی هم به آن اضافه کرد و تنها شرط رضایتمندی اهالی، به پایان رسیدن این پروژه ها و بهره‌برداری از آن ها خواهد بود.

منتخب مردم دشت آزادگان و هویزه، عدم تکمیل پروژه های زیرسازی و آسفالت روستا‌ های مالکیه علیه، مالکیه غربی، آلبوجلال جنوبی و شمالی هم در ادامه مطالبات مردم حوزه انتخابیه خود، یادآوری کرد.

ساعدی بعد از اشاره به نبود فاضلاب، مشکل زیرسازی و آسفالت در مناطق ۱۰۶ و ۱۱۲ هکتاری در شهر سوسنگرد، از بیان مشکلات آب و فاضلاب هم غافل نشد و عنوان کرد: در حالی که طرح آب‌رسانی غدیر، اجرایی شده است اما همچنان روستا‌ های شهرستان دشت آزادگان و هویزه، و حتی برخی از مناطق شهر، مشکل آب شرب دارند.

او می‌گوید: این همه مشکلات نیست چراکه در کنار این ها مشکل افت فشار هم وجود دارد که علت آن، شکستگی لوله‌ های انتقال آب در مسیر روستای "جلیعه" است که مردم با آن دست‌وپنجه نرم می‌کنند و رفع این مهم از الزامات به شمار می‌آید.

نماینده مردم دشت آزادگان و هویزه، تأکید کرد: کِشت شَلتوک، وابسته به آب است و به تغذیه آب کافی نیاز دارد اما متأسفانه نبود مستمر آب در کانال MC باعث بروز مشکلاتی شده است.

وی در پایان خواستار رسیدگی به مشکلات شهرداری‌ شهرستان‌ های دشت آزادگان و هویزه، شد و به پاره‌ای از این مشکلات اشاره کرد، که از مهم‌ترین آن ها می‌توان به پرداخت حقوق و بیمه کارگران، تخصیص اعتبار جهت مرتفع کردن ضعف های فاضلاب شهر رفیع، تأمین پمپ‌ باهدف جمع‌آوری زهاب کشاورزی، و همچنین لایروبی زهکش‌ها از سوی سازمان آب و برق استان، اشاره کرد.

 

نماینده دشت ازادگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر