کد خبر: 947443 A

روابط عمومی شبکه بهداشت بندرماهشهر خبر داد:

بر اساس اعلام روابط عمومی شبکه بهداشت بندرماهشهر، وضعیت قرمز در این شهرستان به پایان رسید.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان به نقل از روابط‌عمومی شبکه بهداشت شهرستان بندر ماهشهر، بعد از گذشت 2 ماه از پیک ویروس‌کرونا و پر شدن‌حداکثری‌تخت‌های بیمارستانی از مبتلایان، شهرستان بندر ماهشهر، امروز از وضعیت قرمز خارج و در وضعیت هشدار قرار گرفت.

 حمایت و همکاری

بدون شک این مهم با همکاری و همراهی اقشار مختلف مردم با رعایت پروتکل های بهداشتی، مرکز بهداشت، و ازخودگذشتگی همه عوامل بیمارستان‌ها به‌ویژه پزشکان و پرستارانی که در شرایطی بسیار سخت و طاقت‌فرسا، ماه ها بدون استراحت در کنار بیماران بودند، نیروهای جهادی، مسئولان شهرستان، حمایت مدیران صنایع و همچنین مراکز ارائه خدمات سلامت بخش خصوصی، به دست آمده است.

  نیازمندی ها

ادامه این راه مستلزم، حمایت مضاعف مدیران صنایع، مسئولان ادارات و سازمان های دولتی و خصوصی، جهت پشتیبانی، تجهیز مراکز بهداشتی درمانی و بیمارستان ها و همچنین تأمین منابع انسانی (پزشک، پرستار) همچون گذشته است، چرا که جهت مقابله با این ویروس در پیک بعدی نیاز است که با امکانات بیشتر و ارتقاء تخت های بخش ICU مجهزتر و با آمادگی بیشتری عمل کنیم.

 توجه و همراهی

بنا به شواهدی که از سایر مناطق کشور، دریافت شده است متأسفانه تعدادی از استان‌ها در وضعیت قرمز هستند و اگر این همراهی مردمی و هماهنگی مدیریتی تداوم نداشته باشد، مجدداً به وضعیت قرمز و بحرانی بازگشت خواهیم داشت.

حمایت و قدردانی از کادر درمان و پزشکی

به جهت حمایت و قدردانی از کادر درمان و پزشکی، تنها با رعایت بهداشت و استفاده از ماسک، فرصتی فراهم کنیم هرچند کوتاه، که مدتی در کنار خانواده خود در آرامش باشند تا در صورت شیوع مجدد ویروس کرونا، از شرایط بهتر و آمادگی لازم برای خدمت‌رسانی به بیماران، برخوردار باشند.

روابط عمومی شبکه بهداشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر