کد خبر: 945871 A

مدیر درمان تأمین اجتماعی خوزستان خبر داد:

مدیر درمان تأمین اجتماعی استان خوزستان، پایان پذیرش بیماران کرونایی در بیمارستان امیرالمؤمنین (ع) تأمین اجتماعی اهواز را اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان به نقل از روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی خوزستان، صادق جلیلی از پایان پذیرش بیماران کرونایی، در بیمارستان بزرگ تأمین اجتماعی امیرالمؤمنین (ع) اهواز، خبر داد.

مدیر درمان تأمین اجتماعی استان خوزستان، اظهار کرد: با توجه به کاهش تعداد بیماران مبتلا به ویروس کرونا در اهواز، با هماهنگی سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور استان، از این پس بیماران مبتلا به ویروس کرونا، در این بیمارستان پذیرش و بستری نخواهند شد.

وی ضمن تقدیر از تلاش مدافعان سلامت در طول این مدت، گفت: با تصمیم ستاد مقابله با ویروس کرونا و دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز، بیمارستان تأمین اجتماعی امیرالمؤمنین (ع)، به همراه چهار بیمارستان دیگر اهواز، از گردونه پذیرش بیماران کرونایی خارج شدند.

جلیلی با تأکید مجدد رعایت فاصله اجتماعی و کاهش تردد در اجتماعات، عنوان کرد: بعد از گذشت چند هفته از افزایش آمار مبتلایان، با تلاش مسئولان و همت بلند مردم، با رعایت دستورالعمل های بهداشتی و توصیه های پزشکی، سیر شیوع بیماری حالت نزولی به خود گرفته است و تعداد موارد بستری و بیماران سرپایی در استان، کاهش پیدا کرده است.

او با اشاره به بستری مجموعاً"  2 هزار و سیصد و 63 بیمار مبتلا و مشکوک، در بیمارستان های تأمین اجتماعی و پذیرش 19 هزار 960 بیمار سرپایی در مراکز غربالگری و درمانگاه حاد تنفسی استان، خاطرنشان کرد: بیمارستان امیرالمؤمنین (ع) اهواز، از ۲۷ اردیبهشت‌ماه سال جاری به‌صورت کامل در اختیار بیماران کرونایی قرار گرفت که با بهره‌گیری از سه بخش عادی با ظرفیت ۸۰ تخت و دو بخش ICU با ظرفیت ۱۸ تخت و تخصیص تمام امکانات در اختیار بیماران کرونایی قرار گرفت.

مدیر درمان تأمین اجتماعی خوزستان افزود: در حال حاضر تعداد ۳۳ بیمار کرونایی بستری هستند که به‌محض بهبودی کامل، از بیمارستان ترخیص خواهند شد و در صورت نیاز، بخش ICU  همچنان در خدمت مبتلایان به این بیماری باقی خواهد ماند.

وی در پایان اضافه کرد: این فرصت ایجاد شده، زمان مناسبی برای تجدید قوای کادر درمان خواهد بود و گفتنی است که مراکز درمانی تأمین اجتماعی، در صورت اعلام دانشگاه علوم پزشکی استان، این آمادگی را جهت پذیرش مجدد بیماران مبتلا به کرونا را خواهند داشت.

 

 

عکاس: جابر احمدی

مدیر تامین اجتماعی خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر