کد خبر: 944352 A

ریزش تِراس در طبقه چهارم یک آپارتمان قدیمی و فرسوده در اهواز، باعث مصدومیت ۶ نفر شد.

 به گزارش ایلنا از خوزستان و به نقل از روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز، ابراهیم قنبری اظهار کرد: پس از دریافت یک حادثه مبنی بر فروریختن تِراس یک واحد آپارتمان در منازل مسکونی فولاد، آتش نشانان ایستگاه 66 در همان ساعات ابتدایی خود را به محل حادثه رساندند.

وی گفت: این حادثه در ساعت 14:27 امروز رخ داد و بلافاصله سه دستگاه خودرو به محل اعزام شدند که در نخستین اقدام، با حضور مدیر منطقه مذکور، ثابت سازی و ایمن سازی ساختمان انجام شد.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز، افزود: در بررسی و ارزیابی های صورت گرفته، ضمن قدمت 45 سال این بنا، علت فروریختگی فرسودگی ساختمان عنوان شده که متاسفانه عدم استحکام و مقاومت کافی، مصدومیت 6 خانم را به همراه داشته است.

وی ضمن اشاره به عزم جدی شهرداری اهواز به منظور جلوگیری از کارکرد و فعالیت ساختمان های فرسوده و پُر خطر، عنوان کرد: متاسفانه تعداد زیادی ساختمان فرسوده و قدیمی، اعم از مجتمع تجاری و اداری، درمانی و مسکونی در اهواز وجود دارد که در صورت بروز حادثه، جان تعداد زیادی از همشهریان به خطر خواهد افتاد.

قنبری تاکید کرد: به منظور پلمپ ساختمان های پُر خطر و برخورد قانونی با صاحبان آن ها، اقداماتی صورت گرفته که در کنار آن، یک کارگروه تخصصی برای کارشناسی وضعیت این نوع ساختمان ها تشکیل شده است که پس از ابلاغ وضعیت از سوی این کارگروه، نتیجه به مقام قضائی برای برخورد اعلام می گردد.

خبرنگار: سروش یوسفی

رئیس آتش نشانی اهواز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر