کد خبر: 942732 A

ایلنا گزارش می‌دهد؛

تعطیلی قبرستان ها در این روزهای کرونایی، سارقان را برای سرقت به آنجا کشانده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، با توجه به تعطیلی قبرستان ها در این روز های کرونایی، این تعطیلی بستری را برای سارقان و سود جویان فراهم ساخته، تا از این فرصت، مقاصد و ناهنجاری های خود را به راحتی و بدون مزاحمت، به دور از چشم متولی امر، دنبال کنند.

قبرستان "روضه الزهرا" در شهرستان ایذه، به دلیل کم توجه ای و غیاب متولیان خود و همچنین وسعت عرضی زیاد باعث شده تا سارقین از این موضوع استفاده کرده و سرقت های متعدد و پُر تکرار را دنبال کنند.

سرقت درب‌ها، قاب های عکس متوفیان، چارچوب های آلومینیومی ویترین مزار و حتی سنگ های قبر از جمله اقدامات آن ها محسوب می‌شود که باعث ناراحتی و نارضایتی خانواده‌ها شده است.

سرقت از قبرستان، تنها به قبرستان "روضه الزهرا" خلاصه نمی شود و بر اساس گزارش های داده شده، از این دست سرقت ها در دیگر قبرستان های شهرستان ایذه نیز، دیده شده و لازم است که مجموعه ی شهرداری با دقت و نظر بیشتری به این مهم ورود کند و مدیریت آرامستان ها که مسئولیت حراست، حفظ و نگهداری و ساماندهی را عهده‌دار هستند را موظف به مراقبت و کنترل بیشتری کند.

باتوجه به درآمدهای  شهرداری از قبرستان ها و عدم ارائه ی خدمات از جانب مدیران این سازمان، باید از آنها  پرسید: بابت کدام خدمات از مردم پول دریافت می کنید؟.

کمبود نور، عدم حصار کشی درست و اصولی، عدم وجود دوربین های مداربسته، عدم وجود مدیریت و نظارت، کمبود نیروی انسانی در بخش حراست و نگهبانی، عدم رعایت مسائل و استاندارهای بهداشتی، قسمتی ناچیز از عمده کم کاری های شهرداری ایذه در حوزه ی آرامستان ها است.

همین ساختار معیوب و بی توجهی در اداره ی امور شهری  سبب ایجاد امنیت و آرامش خاطر برای معتادین و دزدان برای حضور در قبرستان های شهر شده است.

گزارش های بیشماری از پرسه زنی حیوانات وحشی و اهلی در قبرستان های شهر دریافت شده است که باتوجه به مسبوق به سابقه بودن خیابان های شهر ایذه درپرسه زنی حیوانات اهلی و وحشی، تا کنون هیچ گونه اراده ی عملی نه در شورای شهر و نه در شهرداری برای ریشه کنی این معضل دیده نشده است.

رهاسازی پسماندها و زباله های شهری در حاشیه ی  قبرستان روضه الزهرا  که باعث انتشار بوی تعفن و سبب نارضایتی عمیق در مردم حوالی قبرستان گردیده، یکی دیگر از عمده نارضایتی های مردم از مدیران شهرداری و شورای شهر ایذه طی ماه های گذشته بوده است.

علاوه بر نیاز به روشنایی بیشتر، افزایش نیروی انسانی جهت حراست و نگهبانی، فِنس کِشی و یا احداث دیوار هم بخشی از ساماندهی محسوب می‌شود که باعث می‌گردد ورود از همه طرف و دسترسی آزاد محدود شود و به حفاظت و کنترل قبرستان کمک کند.

یکی دیگر از مشکلات قابل‌توجه قبرستان "روضه الزهرا"، علاوه بر پَرسه زنی حیوانات وحشی و اهلی، رهاسازی پسماندها و زباله های شهری در حاشیه این قبرستان است که باعث پدیدار شدن بوی نامطبوع شده است.

قبرستان 1

 

خبرنگار: بهنام رضایی

شهرستان ایذه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر