کد خبر: 940133 A

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان:

مدیر کل مدیریت بحران استانداری خوزستان با تاکید بر جلوگیری از آبگرفتگی ناشی از زهاب کشت تابستانه در روستاهای بخش سه و چهار دشت‌آزادگان و هویزه، گفت: سازمان آب و برق استان مکلف به تخلیه زهکش WMD است. 

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، امید بن‌عباس امروز سه‌شنبه در نشست بررسی وضعیت زهکشWMD در اداره کل مدیریت بحران استانداری خوزستان اظهار داشت: در راستای پیشگیری از آبگرفتگی برخی روستاهای دشت آزادگان و هویزه تصمیماتی گرفته شد. در وهله ی نخست، میزان کشت صورت گرفته در منطقه باید بررسی شود. لذا جهاد کشاورزی گزارشی از کشت انجام شده را به ما ارایه دهد و اعلام کند کشت صورت گرفته به چه میزان و برای چه محصولاتی بوده است و آیا منطبق با الگوی کشت مصوب شده در شورای کشاورزی استان است یا خیر؟.

وی کشتِ بیشتر از میزان تصویب شده را، زیر پا گذاشتنِ مصوبه ی شورای کشاورزی خواند و گفت: فرمانداران مکلفند میزان کشتی که به دستور استاندار به تصویب رسیده را در منطقه پیاده سازی کنند و بر آن نظارت داشته‌باشند.

وی در ادامه با اشاره به عدم تکمیل کانال زهکش WMD بیان کرد: این کانال در حال حاضر تکمیل نشده است و بلاتکلیفی این پروژه به هر دلیلی موجب ایجاد مشکل برای مردم منطقه شده است. برای همین، سازمان آب و برق باید گزارش فنی کاملی از وضعیت کانال و موانع و مشکلاتی که بر سر راه تکمیل آن وجود دارد به ما ارایه دهد.

بن‌عباس، بیان کرد: نکته ی دیگر این که سازمان آب و برق استان مکلف به تخلیه کانال است، بدین منظور ضرورت دارد کمیته‌ای با حضور نمایندگانی از سازمان آب و برق استان، اداره کل حفاظت محیط زیست و معاونان فرمانداری‌های دشت‌آزادگان و هویزه تشکیل شود و به منظور برون رفت از مشکل فعلی، نقاط بازگشایی کانال WMD به رودخانه برای تخلیه زهاب در یک بازه زمانی معین، مشخص شود.

 

خبرنگار: مریم جم

کانال زهکش MWD
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر