کد خبر: 937698 A

شامگاه امشب؛

مرکز اتوماسیون و امنیت صنعتی با حضور استاندار خوزستان و جمعی از مسئولان به بهره برداری رسید.

به گزارش ایلنا از خوزستان و به نقل از روابط عمومی استانداری، مرکز فناوری های پیشرفته اتوماسیون صنعتی و امنیت سیستم های اتوماسیون صنعتی شامگاه چهارشنبه ۱۸ تیرماه با حضور استاندار خوزستان، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری، جمعی از مدیران حوزه ستادی استانداری  به بهره‌برداری رسید.
استاندار خوزستان در این مراسم ضمن قدردانی از تلاش های صورت گرفته توسط دست اندرکاران ذیربط جهت راه اندازی این مرکز، گفت: امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی های نوین و اهمیت کارکرد امن و بدون اخلال صنایع مهم، مقوله امنیت بسترهای ارتباطی و صنعتی جزو نیازهای اساسی کشورهاست.
وی افزود: استان خوزستان با وجود صنایع عظیم و ملی همچون نفت، گاز، پتروشیمی، فولاد، نیروگاه های آب و برق، صنایع کشاورزی و …. در زمینه  ی امنیت بسترهای ارتباطی و پدافند غیرعامل دارای نقشی مهم و استراتژیک در سطح کشور است و اهتمام و سرمایه گذاری در بخش امنیت فناوری اطلاعات و پدافند غیر عامل در خوزستان دارای اهمیت راهبردی است.
شریعتی یادآور شد: تا زمانی که همه چیز بحالت عادی باشد کسی متوجه اهمیت امن‌سازی نیست و هنگامی که با مشکل مواجه شوند همه بدنبال رفع خلل هستند. در صورتیکه نباید منتظر بروز وقایع ناگوار باشیم، بلکه با تجهیز و مسلح شدن طی مراحل امن‌سازی آماده دفاع و پیشگیری از حوادث باشیم.

وی ادامه داد: در حوزه صنایع اگر مراقبت لازم صورت نگیرد ممکن است حوادث تلخی اتفاق بیفتد که نه تنها افراد بلکه اقتصاد یک کشور دچار خسران شود.
استاندار خوزستان با اشاره به اینکه مقوله امنیت صرفا بُعد نظامی ندارد، بیان کرد: راه اندازی این مرکز، کار بسیار ارزنده ای محسوب می‌شود و امیدواریم روز به روز در این حوزه شاهد پیشرفت و ارتقای امنیت خود باشیم و بتوانیم اقدامات اینچنینی را به عنوان الگویی از طرح های موفق در سطح کشور و برای بهره مندی سایر استان ها عرضه و معرفی نماییم.
گفتنی است این مرکز با تجهیز یک آزمایشگاه تخصصی منحصربفرد و سرمایه بخش خصوصی و نیروهای توانمند با حمایت استانداری در اهواز راه‌اندازی شد.

 

مرکز اتوماسیون و امنیت صنعتی خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر