کد خبر: 937234 A

در گفت وگو با ایلنا مطرح شد؛

تعطیلی کشتارگاه شهر ایذه صدای اعتراض قصابان را این شهر را درآورده است، زیرا آنان برای تهیه ی گوشت، ناچارا فاصله ی ۴۳ کیلومتری تا شهرستان باغملک را طی کنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، در خرداد ماه سال جاری به دستوراداره کل امور شهری استانداری خوزستان حکم به تعطیلی کشتارگاه شهرستان ایذه داده شد و با توجه به این فرمان، می بایست قصابان شهر ایذه گوشت قرمز مصرفی خود را از کشتارگاه شهر باغملک با فاصله ۴۳ کیلومتری جاده‌ای تهیه کنند. تصمیمی که به شدت باعث دلخوری قصابان این شهرستان شد.

باتوجه به تعطیلی کشتارگاه شهر ایذه توسط شهرداری این شهر و پیگیری‌های مداوم صنف قصابان، سلاخان و دامپروران این شهرستان، تا کنون هیچ گشایشی در کار آنها حاصل نشده است.

مبعلی از قصابان این شهر طی تماس با خبرنگار ایلنا در شهرستان ایذه، عنوان کرد: کسب و کار حدودا ۸۰۰ نفر با این تصمیم کاملا مختل شده و باتوجه به اوضاع بد اقتصادی در دوران کرونایی، متاسفانه کسی گوشش به حرف‌های ما بدهکار نیست.

وی ادامه می‌دهد: هیچ کس نمی‌خواهد بداند ما چگونه باید هزینه گزاف ماهیانه بابت اجاره مغازه‌های بسته خود را پرداخت کنیم.

او در ادامه حرف هایش می افزاید: به‌رغم تمام رایزنی ها و نامه نگاری ها، متاسفانه این مشکل تاکنون لاینحل باقی مانده و تداوم این بیکاری باعث ایجاد مشکلات زیادی  نه تنها برای ما بلکه برای خرید و فروش گوشت قرمز در شهرستان ایجاد می کند.

مبعلی، ادامه می‌دهد: با توجه به مراجعه حضوری و گفت وگوی رودررو با نماینده  شهرستان، وی هیچ توجهی به خواسته های ما نداشته و عملا زندگی تعداد زیادی از هم صنفان ما تحت شعاع این موضوع قرار گرفته است.

یکی دیگر از فعالان این صنف، اضافه می‌کند: درپی نشستی که میان اعضای شورای شهر ایذه و شهردار شهر با نماینده شهرستان های ایذه و باغملک در جریان همین رویداد انجام شد و سرانجام به پملب کشتارگاه شهرستان ختم شد باعث ایجاد شائبه هایی گردید تا مردم از اعضای شورای شهر و شهردار بپرسند در آن جلسه چه گذشت؟

تعطیلی کشتارگاه شهرستان می‌تواند باعث ایجاد کشتارگاه‌های خانگی بدون نظارت دامپزشکی و شبکه  بهداشت شود.

کشتارگاه‌هایی که می‌تواند باعث بروز مشکلات بی‌شماری در حوزه  سلامت، آن هم در دوران کرونایی شود.

 ایلنا آماده اطلاع رسانی نظرات مسئولان شهری ایذه در این باره است.

 

خبرنگار: بهنام رضایی

ایذه کروناویروس تعطیلی کشتارگاه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر