کد خبر: 935583 A

توسط شهیدی نیا صورت گرفت؛

مدیر ارشد شرایط اضطراری منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، گفت: مصدومین گاز گرفته ی پتروشیمی کارون در شرایط پایدار قرار دارند و اکثر آنها مرخص شدند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، سید امید شهیدی نیا در خصوص حادثه امروزِ پتروشیمی کارون، گفت: مقارن ساعت 16:45 دقیقه امروز (شنبه 14 تیر ماه 1399) در پتروشیمی کارون، در حین عملیات تخلیه کلر از مخزن ایزوتانک، فلکسیبل جوینت این مخزن دچار پارگی شده و باعث انتشار گاز کلر به بیرون می شود.

شهیدی نیا، افزود: پس از این حادثه، بلافاصله اقدامات اولیه برای بستن ولو و قطع کلر انجام شد اما در این فاصله، به جهت فشار کلری که در مسیر بوده، تعداد 70 نفر از همکاران ما، گاز کلر را استنشاق می کنند.

وی خاطر نشان کرد: از طریق فراخوان تیم های عملیاتی و امدادی، تمامی مصدومین به سرعت به درمانگاه های منطقه منتقل شدند که خوشبختانه تمامی مصدومین در شرایط مطلوب هستند و با مداوای سرپایی وضعیت پایداری پیدا کردند.

شهیدی نیا گفت: یکساعت پس از بروز حادثه، اکثر مصدومین مرخص شده و تعداد اندکی از آنها به جهت نیاز به اکسیژن درمانی و ادامه مراقبت، به بیمارستان بندر ماهشهر منتقل شدند که در حال مرخص شدند.

وی تاکید کرد: علت حادثه در دست بررسی است و بزودی پس از بررسی های فنی، گزارش آن تهیه و برای پیشگیری از حوادث مشابه اقدامات لازم صورت می پذیرد.

 

پتروشیمی کارون نشت کلر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر