کد خبر: 934555 A

یادداشت؛

یک فعال حوزه رسانه و اجتماع، یادداشتی در خصوص بی‌توجهی به پروتکل‌های بهداشتی مقابله با کرونا ویروس نوشته است.

به گزارش ایلنا از خوزستان، بهنام رضایی در این یادداشت می‌نویسد:

 حال خوزستان خوب نیست، این را آمار مبتلایان به کرونا و اخبار مرگ‌ومیرهای حاصل از این ویروس به ما می‌گویند، حالا چه آمار تفکیکی از منتشر شود یا نشود، هیچ تأثیری روی اصل موضوع ندارد.

به‌خصوص در شرایطی که خوزستان دارای یک بافت عشیره‌ای و طایفه ایست و همین شرایط باعث وخیم‌تر شدن اوضاع شده و تاکنون برای جلوگیری از برگزاری مراسمات در شهرهایی که آمار برگزاری مراسمات عزا و به دنبال آن افزایش مبتلایان بیشمار به کرونا به گوش می‌رسد، هیچ تمهیداتی از سوی متولیان امر اندیشیده نشده است.

ازجمله‌ی همین شهرهای دارای بافت طایفه‌ای، ایذه و باغ‌ملک هستند که برگزاری مراسمات عزا و عروسی‌های خانگی بدون هیچ دردسری دارد انجام می‌شود و گاها دیده می‌شود که مسئولین ارشد شهرستان پای ثابت این مجالس نیز هستند.

در چنین شرایطی شائبه‌هایی درباره‌ی رهاسازی پسماندهای زباله‌های بیمارستانی در شرایط کرونایی در محوطه‌ی پشت منازل مسکن مهر به گوش می‌رسد که باعث نگرانی عمومی گردیده است.

همچنین شکایات  اهالی حاشیه‌ی قبرستان روضه الزهرا (س)، به خاطر شیوه‌ی غیر اصولی و غیر استاندارد دفن زباله‌ها و ترس از شیوع بیماری در این مناطق حاشیه‌ای هراس مردم را دوچندان کرده است.

در شرایطی این‌چنین سخت که حال خوزستان بسیار ناخوش است و گفته می‌شود بسیاری از کادر درمان شبکه‌ی بهداشت ایذه خود به این ویروس مبتلا  شده‌اند، در کمال ناباوری دیده می‌شود که در این شهرستان، اقدام به برگزاری جلسه‌ی شورای اداری در یک سالن سرپوشیده با حضور انبوه مدعوین می‌شود. آن‌هم بدون حفظ فاصله‌ی اجتماعی و رعایت پروتکل‌های وزارت بهداشت دریک سالن سرپوشیده که هنوز ضرورت برگزاری چنین جلسه‌ای بر ما روشن نشده، هرچند اکثر حضار از ماسک استفاده کرده‌اند.

با توجه به این موضوع که شهرستان ایذه در بین شهرهای باغ‌ملک، هفتکل، قلعه تل و دهدز به‌عنوان شهر معین انتخاب شده و مراسمات عزا به‌سادگی در حال برگزاری است و نتیجه‌ی برگزاری هر مراسم هجوم بیماران بیشمار به مرکز بهداشت شهرستان است و فقر امکانات پزشکی در این منطقه بیداد می‌کند، امید است نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و فرماندار شهرستان، اولویت اول و آخر خود را در شرایط فعلی روی نجات بخشی مردم دردمندی بگذارند که سال‌هاست فقر امکانات پزشکی دارد با جان و زندگی آنان بازی می‌کند و دوران پسا کرونایی بماند برای برگزاری جلسات شورای اداری.

بر کسی پوشیده نیست که مردم وقتی تصاویر جلسات مسئولین را بدون رعایت فاصله‌ی اجتماعی مشاهده می‌کنند، این موضوع را جد تلقی نکرده و در این صورت، این ویروس منحوس جایی بهتر از ایذه و خوزستان برای اتراق پیدا نخواهد کرد.

2

 

3

 

بهنام رضایی عدم رعایت پروتکل های بهداشتی در ایذه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر