کد خبر: 932505 A

برگزاری مراسم تودیع و معارفه مدیرکل مدیریت بحران خوزستان؛

جلسه معارفه و تودیع مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان، برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، امید بن عباس، مدیر کل جدید مدیریت بحران استانداری خوزستان امروز شنبه در آیین تکریم و معارفه مدیرکل مدیریت بحران خوزستان با اشاره به فعالیت های صورت گرفته در این اداره کل در چند سال اخیر، بیان کرد: وضعیت مدیریت بحران از نظر امکاناتی سخت افزای و نرم افزای نشان از پیگیری‌ها و پشتکار مدیر کل مدیریت بحران در چند سال گذشته در این اداره کل دارد که توانستند با تلاش، همکارانی را گرد هم بیاورند که با عشق بتوانند این روزها را برای مدیریت بحران خوزستان رقم بزنند.

وی با اشاره به ابر بحران سیلاب در خوزستان، بیان کرد: اوج تلاش های مدیریت بحران خوزستان، در سیل اخیر نمایان شد و ما شاهد بودیم که سازماندهی این اداره کل در چالش بزرگ سیلاب، خود را به شکلی موفقیت آمیز بروز داد.

مدیر کل مدیریت بحران استانداری خوزستان، توضیح داد: زمانی در استان خوزستان شاهد قطعی مکرر و برنامه ریزی شده برق بودیم، اما طی سال‌های اخیر با توجه به اقدامات و برنامه‌ریزی‌های استاندار و دیگر مدیران متولی، امروز با کمبود برق مواجه نیستیم.

وی با اشاره به تلاش های گسترده برای رفع مطالباتی که از گذشته وجود داشته است، بیان کرد: در مقایسه امروز با گذشته متوجه برطرف شدن بسیاری از چالش‌ها هستیم و همین امر خود جای امیدواری دارد و تلاش ما بر این است که در این مسیر گام برداریم.

بن‌عباس، توضیح داد: نگاه ما به حل مشکلات استان در حوزه مدیریت بحران بر اساس قانون مدیریت بحران است و محوریت کار و عمل ما متناسب با اسناد بالا دستی، سند ملی راهبردی مدیرت بحران، برنامه عملیاتی کاهش سوانح، و سند جامع آموزش مدیریت بحران است.

وی توضیح داد: یکی دیگر از برنامه‌های ما در اداره کل مدیریت بحران با توجه به نقش و وظیفه ذاتی این اداره کل، ایجاد هماهنگی میان دستگاه‌های متولی در جهت تسهیل در رفع بحران ها است.

مدیر کل مدیریت بحران استانداری بر اهمیت آموزش در مدیریت بحران تاکید کرد و گفت: توجه به آموزش، آگاهی بخشی و امر پیشگیری، از جمله اولویت های ما در مدیریت بحران به شمار می رود.

 

مدیریت بحران استان خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر