کد خبر: 932181 A

مجری طرح اوره و آمونیاک پتروشیمی مسجد سلیمان، گفت: امید داریم در سال جاری این شرکت به تولید محصول برسد.

به گزارش ایلنا از خوزستان و به نقل از روابط عمومی پتروشیمی مسجد سلیمان، صالحی نیا، گفت: کاربامات کندانسور محل تولید محلول کربومات است و پس از این تجهیز، محلول تولیده شده به رآکتور اوره جهت تغلیظ و تولید اوره ارسال می شود.

به گفته ی مجری طرح اوره و آمونیاک پتروشیمی مسجد سلیمان، وزن این تجهیز ۴۰۶ تن می‌باشد و تکنولوژی و دانش فنی آن، متعلق به شرکت تویو ژاپن به عنوان لایسنسور واحد اوره بوده و ساخت آن در شرکت FBM ایتالیا صورت پذیرفته است.

صالحی نیا افزود: با توجه به وزن این تجهیز فوق سنگین و موقعیت قرارگیری آن، به دلیل نصب سایر تجهیزات و سازه‌های فلزی و اجرای پایپینگ، از پیچیده ترین و حساس ترین عملیات این مگا پروژه، نصب این تجهیز بوده که تاکنون مورد مشابه نداشته است.

مجری طرح اوره و آمونیاک شرکت صنایع پتروشیمی مسجدسلیمان، گفت: این عملیات دقیقا مطابق با برنامه زمان بندی از قبل پیش بینی شده و همچنین براساس روش‌های فنی مربوطه که صفر تا صد آن توسط متخصصین داخلی و با همکاری شرکت مهندسی پر آور به عنوان MC طرح، بدون حضور پیمانکار خارجی که به علت شیوع و گستردگی کرونا ، امکان حضور و تکمیل فعالیت های باقی مانده را نداشت، صورت گرفت.

وی ادامه داد: با اتمام این نصب، سایر فعالیت های باقی مانده، به سرعت انجام شده و امید است در سال جهش تولید، راه اندازی و تولید محصول در این کارخانه محقق خواهد شد.

 


پتروشیمی مسجد سلیمان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر