کد خبر: 931639 A

در گفتگو با ایلنا مطرح شد؛

شهروندان ایذه می‌گویند: روزهای گرم تابستان هنوز شروع نشده، سازمان برق شهرستان ایذه زودتر از همیشه شروع به قطعی برق در وضعیت بد کرونایی کرده.،آن‌هم در ساعاتی که گرمای خوزستان به اوج می‌رسد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از ایذه، تعدادی از شهروندان این شهر در تماس با ایلنا، گفتند: این وضعیت غیر قابل تحمل در شرایطی دارد به مردم فشار وارد می‌آورد که با توجه به گرانی بیش‌ازاندازه‌ی قیمت خنک‌کننده‌هایی مثل کولر، بسیاری از خانواده‌ها در شهرستان ایذه هنوز مشتری پنکه‌های سقفی و دستی قدیمی هستند و قطع مکرر برق در ساعاتی که اوج کار بازاریان و فعالان اقتصادی است نه‌تنها کسبه‌ی شهر را ناراضی کرده بلکه باعث شده است که مردم به اقدامات سازمان برق معترض باشند.

یکی از اعتراضات عمده‌ی مردم عدم پاسخگویی شماره‌های اتفاقات برق شهرستان است که مدام بوق مشغولی می‌خورد.

شهرستان ایذه ازجمله شهرهای مولد برق در کشور می‌باشد و از چندین طرف در محاصره‌ی سدها قرار دارد، سدهایی که مانند رود کارون هیچ‌گونه سودی برای مردم منطقه نداشته و شهرهایی مثل ایذه تنها نام این سدها را با خود به یدک می‌کشند.

یکی از این شهروندان افزود: سد کارون ۳یکی از بزرگ‌ترین سدهای ایران است که بر روی رودخانه کارون در شهرستان ایذه و در قلب  شهر دهدز در جنوب غربی ایران احداث شده است. نیروگاه این سد در حال حاضر با تولید سالیانه ۴۱۷۲ میلیون کیلووات ساعت انرژی یکی از بزرگ‌ترین نیروگاه‌های برق‌آبی کشور است. متأسفانه احداث این نیروگاه از آغاز تاکنون  هیچ منفعتی  برای شهرستان ایذه نتوانست در برداشته باشد و هنوز این شهرستان و بخش‌های وابسته به آن، هم از نظر آبی و هم برقی دارای مشکلات عدیده‌ای هستند.

وی ادامه داد: با توجه به تغییر و تحولات تازه‌ای که در مجموعه‌ی سازمان برق شهرستان و حوزه‌ی مدیریتی این سازمان طی ماه گذشته صورت گرفته، مردم انتظار دارند تا این تغییرات تنها یک جابجایی صرف نباشد بلکه شاهد افزایش راندمان کیفی این سازمان نیز باشد. تغییرات بی‌شمار مدیریتی که در شهرهای کوچک با نگاه عشیره‌ای و طایفه‌ای همیشه از بدو ورود نماینده‌ی جدید به مجلس شورای اسلامی آغاز و تاآخرین‌نفس ادامه می‌یابد، ولی  این تغییرات عدیده نتوانسته باعث باز شدن گره کوری از بی‌شمار مشکلات مردم شود.

خاموشی

 

خبرنگار: بهنام رضایی

قطع برق ایذه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر