کد خبر: 931447 A

دیدار معوقه لیگ برتر فوتبال کشور؛

دیدار معوقه دو تیم فولاد خوزستان و استقلال تهران از هفته‌ی هفدهم لیگ برتر فوتبال کشور، امشب در ورزشگاه شهدای فولاد با برتری ۲ بر ۱ میزبان به پایان رسید.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، در این دیدار که از ساعت ۲۱ چهارشنبه ۴ تیرماه برگزار شد، فولاد با ترکیب: شهاب گردان، موسی کولی‌بالی، عارف آغاسی، صالح حردانی(۷۴- مجتبی نجاریان)، وحید حیدریه، احمد عبدالله‌زاده(۶۸- عباس بوعذار)، محمد آبشک، فرشاد احمدزاده، محمد قاسمی‌نژاد(۷۳- صابر حردانی)، حسن بیت‌سعید، لوسیانو پریرا و با سرمربیگری جواد نکونام مقابل حریف تهرانی خود قرار گرفت.

استقلال تهران نیز در این دیدار با ترکیب: سید حسین حسینی، سیاوش یزدانی، روزبه چشمی، عارف غلامی، وریا غفوری، هرویه میلیچ(۴۶- محمد دانشگر(۶۹- فرشید باقری)، علی کریمی، مسعود ریگی، آرش رضاوند، امیرارسلان مطهری، مهدی قایدی(۷۵- علی دشتی) و با سرمربیگری فرهاد مجیدی پا به میدان نهاد.

این بازی را که سید مهدی سیدعلی با کمک‌های: محمدرضا ابوالفضلی و مهدی عالیقدر؛ داور چهارم: کوپال ناظمی، ناظر داوری: محمود رفیعی قضاوت می‌کرد، با حواشی زیادی مواجه بود.

گزارش بازی:

فولاد که بازی را تهاجمی شروع کرده بود، در دقیقه‌ی ۱۲، دروازه خود را توسط روزبه چشمی باز شده دید.

شاگردان نکونام برای جبران گل خورده به حملات خود افزودند تا اینکه در دقیقه‌ی ۲۷ توسط کولی بالی مدافع پیش‌تاخته خود، با ضربه‌ی سر دروازه حریف را گشود و بازی به‌تساوی یک‌بریک رسید.

در این نیمه علی کریمی و فرهاد مجیدی از استقلال با کارت قرمز داور از زمین اخراج شدند.

در حالیکه فولاد نیمه‌ی دوم را با حریف ۱۰ نفره آغاز کرد، در دقیقه‌ی ۶۵ شاهد اخراج عارف غلامی دیگر بازیکن استقلال شد تا این حریف قدر، ادامه‌ی بازی را ۹ نفره دنبال کند.

فولادی‌های میزبان، بر ادامه‌ی حملات خود از جناحین افزودند تا اینکه در دقیقه‌ی ۸۰ توسط مجتبی نجاریان به گل پیروزی رسیدند.

استقلال ۹ نفره، بعد از این گل، چند حمله را روی دروازه میزبان خود تدارک دید که هیچ‌کدام منجر به گل نشدند.

پس از ۹۰ دقیقه، شاگردان جواد نکونام موافق شدند سه امتیاز با ارزش از حریف خود کسب نمایند و نیم‌نگاهی به حضور در آسیا داشته باشند.

اخطاری‌های این دیدار عبارت بودند از: محمد دانشگر (۲+۴۵)، عارف غلامی (۵۴ و ۶۵)، مهدی قایدی (۷۲) از استقلال و فرشاد احمدزاده(۴۸)، لوسیانو پریرا(۸۶) و محمدزبیر نیک‌نفس(۸۸) از فولاد.

 علی کریمی(۴۵) و عارف غلامی(۶۵) از استقلال اخراجی این دیدار بودند که بازی آینده این تیم را نیز از دست دادند.

خبرنگار: ذوالفقار شریعت

فولاد خوزستان - استقلال تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر