کد خبر: 931158 A

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شوشتر خبر داد:

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شوشتر گفت : عاملین قطع درختان جنگلی در منطقه حفاظت شده کرائی شناسایی و به مراجع قضایی معرفی شدند.

به گزارش ایلنا از خوزستان و به قنل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست، بهروز نجاتی تصریح کرد: در پی وصول گزارش مردمی از قطع درختان جنگلی در منطقه حفاظت شده کرائی و حوالی روستای درب خزینه، محیط بانان مستقر در منطقه بلافاصله عازم محل مذکور شده و یک خودرو نیسان و ۴ سرنشین آن را در حال حمل چوب شناسایی و با توقف خودرو، یک دستگاه اره برقی از متخلفان کشف و ضبط و علی رغم دریافت مدارک شناسایی متخلفان با تخطی از دستور مأمورین برای هدایت به پاسگاه اقدام به فرار نموده و با وجود تعقیب و گریز از محل متواری شدند.

نجاتی افزود: با توجه به ضبط ادوات و مدارک موجود و شناسایی متخلفان، صورتجلسه تخلف تنظیم و برای رسیدگی و پیگرد قانونی تحویل مراجع قضایی خواهد شد.

وی گفت: براساس مواد ۴۲، ۴۳، ۴۸ و ۵۰ قانون حفاظت و بهره برداری از جنگلها، ماده ۱ قانون حفظ و حمایت از منابع طبیعی و ذخایر جنگلی کشور و ماده ۶ لایحه قانون حفظ و گسترش فضای سبز در شهر‌ها قطع درختان جنگلی وغیر جنگلی بدون اخذ مجوز قانونی از ادارات جهاد کشاورزی ومنابع طبیعی جرم بوده و فرد خاطی به‌حبس و پرداخت جزای نقدی بر حسب نوع و محیط سن درخت و موقعیت آن محکوم و اشجار قطع شده ضبط خواهد‌شد.

 

محیط زیست خوزستان قطع درخت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر