کد خبر: 928485 A

فرمانده انتظامی مسجدسلیمان خبر داد:

فرمانده انتظامی مسجدسلیمان از دستگیری 5 تن از عاملان آتش‌سوزی مراتع در این شهرستان، خبر داد.

به گزارش ایلنا از خوستان و به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ  کارآگاه علی حسینی اظهار داشت: در پی وقوع چندین فقره آتش‌سوزی مراتع و محصولات کشاورزی، مأموران انتظامی پاسگاه گلگیر و هفت شهیدان جهت برخورد با مخلان نظم و امنیت اقدام به گشت زنی در مناطق احتمالی آتش‌سوزی کرده و موضوع به‌صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی افزود: مأموران انتظامی پاسگاه گلگیر طی 24 ساعت گذشته حین گشت زنی متوجه دود غلیظ در اطراف زمین‌های کشاورزی و مراتع شدند که بلافاصله در محل موردنظر حاضر و مشاهده کردند 2 نفر در حال آتش زدن خار و خاشاک در زمین‌های کشاورزی هستند.

فرمانده انتظامی شهرستان مسجدسلیمان ادامه داد: متأسفانه به دنبال شعله‌ور شدن، آتش به مراتع خشک سرایت کرد و حدود 3 هکتار از اراضی منابع طبیعی را سوزاند.

این مقام انتظامی ضمن اشاره به اینکه در این راستا 3 نفر که در حوزه هفت شهیدان اقدام به آتش زدن محصولات کشاورزی کرده بودند دستگیر و جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شدند، خاطرنشان کرد: افراد یاد شده در تحقیقات تکمیلی پلیس انگیزه خود را آماده کردن اراضی برای کشاورزی و اختلافات ملکی بیان کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان مسجدسلیمان عنوان کرد: پلیس با افرادی که به مراتع و سرمایه‌های ملی آسیب بزنند قاطعانه برخورد خواهد کرد.

نیروی انتظامی استان خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر