کد خبر: 922784 A

شریعتی خبر داد:

استاندار خوزستان گفت: با تخصیص اعتبار برای خرید تجهیزات لازم آب به ۵۰۰ روستای دیگر استان خواهد رسید و شاهد پایداری آب در این روستاها نیز خواهیم بود.

به گزارش ایلنا از خوزستان و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری خوزستان، غلامرضا شریعتی در جلسه بررسی مشکلات آب استان، با اشاره به مشکلات روستای غیزانیه، اظهار کرد: طرح مشکلات آب این روستا از سال ۹۶ آغاز شد و فاز اول اصل آن طی هفته آینده و پیش از زمان اعلام شده به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی با بیان اینکه با بهره‌برداری از این فاز، آب پایدار به ۳۴ روستای اصلی و مشرحات خواهد رسید، افزود: اجرای فاز دوم طرح با لوله‌گذاری ۶ کیلومتر لوله GRP آغاز و تا یک ماه آینده به‌منظور پایدارتر کردن آب‌رسانی به این روستاها بهره‌برداری می‌شود.

استاندار خوزستان ابراز امیدواری کرد: طی ۴۵ تا ۵۰ روز آینده تمامی روستاهای غیزانیه از آب پایدار استاندارد بهره‌مند می‌شوند.

شریعتی با اشاره به مشکلات آب روستای های شابهار رامشیر و سودان، بیان کرد: آب روستای شابهار به‌صورت کامل به رامشیر متصل خواهد شد و خط لوله آب‌رسانی به روستای سودان نیز آماده است.

وی با اشاره به جلسه امروز با حضور نمایندگان وزارت نیرو، آب استان و معاونت عمرانی استانداری خوزستان، گفت: تنش‌های احتمالی آب در خوزستان مورد بررسی قرار گرفت که در این راستا مقرر شد اقدامات لازم و ضروری برای بهبود و پایدارتر کردن شرایط آبی و آب‌رسانی به نخیلات و کشاورزی استان انجام شود.

استاندار خوزستان تصریح کرد: در این راستا مقرر شد تمهیدات لازم اتخاذ و اعتبارات برای خریداری تجهیزات تخصیص پیدا کند تا پایدارتری آب در روستاهای استان را بهتر کنیم.

شریعتی تصریح کرد: با خریداری این تجهیزات، آب به ۵۰۰ روستای دیگر استان خواهد رسید و شاهد پایداری آب در این روستاها نیز خواهیم بود.

استانداری استان خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر