کد خبر: 922624 A

فرماندار اندیکا در گفت وگو با ایلنا:

فرماندار شهرستان اندیکا گفت: آتش‌سوزی در آب بید و آب کره پس از مهار در روز سه‌شنبه ۱۳ خرداد، دوباره شعله‌ور شد که با کمک سازمان‌های مختلف حریق اطفاء و امروز برای جلوگیری از آتش‌سوزی مجدد مراتع توسط بالگرد آبپاش خنک‌سازی شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اهواز، حیدر کاظمی امروز جمعه شانزدهم خردادماه در گفت وگو با ایلنا در خصوص آخرین وضعیت آتش‌سوزی‌های مراتع و جنگل‌های شهرستان اندیکا، اظهار کرد: آتش‌سوزی که در مناطق آب بید و آب کره روز سه‌شنبه ۱۳ خردادماه مهار شده بود، روز چهارشنبه به علت شیب و صعب‌العبور بودن مناطق مجدداً آتش شعله‌ور شد.

وی افزود: روز اول آتش‌سوزی ستاد مدیریت بحران تشکیل و گروه‌های مختلفی از منابع طبیعی، محیط زیست، نیروهای مردمی، بسیج و هلال احمر برای مهار آتش اعزام شدند.

فرماندار شهرستان اندیکا با بیان اینکه چهارشنبه مجدداً آتش شعله‌ور شد، گفت: برای اطفاء حریق از شهرستان‌های اندیمشک، باغملک، ایذه، مسجدسلیمان و لالی برای کمک درخواست شد که یگان‌های حفاظتی خود را اعزام کردند.

کاظمی ادامه داد: هوانیروز مسجدسلیمان نیز برای هلی برد نیروها کمک کرد؛ همچنین بالگرد آبپاش از اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خوزستان برای مهار آتش اعزام شد.

وی اضافه کرد: امروز نیز بالگرد آبپاش مراتع را خنک‌سازی کرد و آتش به‌طور کامل مهار شد.

گفتنی است، میزان خسارت وارده به مراتع و جنگل‌های اندیکا هنوز برآورد نشده است.

لازم به ذکر است، روز شنبه ۱۰خردادماه نیز مراتع و جنگل‌های مانداب و کرچل بخش آبژدان اندیکا دچار آتش‌سوزی شدند که مهار شد.

خبرنگار: سروش یوسفی

آتش سوزی جنگل های اندیکا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر