کد خبر: 922604 A

در گفت‌وگو با ایلنا عنوان شد:

برخی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهواز نسبت به وضعیت نامطلوب آموزش مجازی در زمان شیوع کرونا اعتراض دارند و خواستار حذف ترم و عودت شهریه هستند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اهواز، بابک جاودانه یکی از دانشجویان دانشگاه آزاد اهواز امروز جمعه ۱۶ خردادماه در گفتگو با خبرنگار ایلنا با اشاره به وضعیت نامطلوب آموزش مجازی، اظهار کرد: کلاس‌های آنلاین این دانشگاه از کیفیت بدی برخوردار بوده و بعضاً صدا و تصویر به دانشجو نمی‌رسد.

وی افزود: بسیاری از دانشجویان به خاطر کیفیت پایین کلاس‌های مجازی از شرکت در ادامه کلاس‌ها منصرف شدند و با نزدیک شدن به امتحانات تقریباً حرفی برای گفتن در سر جلسه امتحان ندارند.

جاودانه با اشاره به کیفیت پایین در‌ آموزش‌ مجازی گفت: ما شکایت خود نسبت به این موضوع را در تاریخ ۹ فروردین و با توجه به تعطیل بودن ادارات از طریق سایت بازرسی کشور ثبت کردیم.

وی با بیان اینکه درخواست ما حذف ترم بنا با درخواست دانشجو، عودت شهریه و عدم احتساب سنوات در تحصیل است، افزود: یکی از اختیارات بازرسی رسیدگی به شکایت از عدم رضایت نسبت به کیفیت آموزش و هزینه‌های ثبت‌ نام و شهریه است.

این دانشجو تصریح کرد: این شهریه بابت کلاس‌های حضوری دریافت می‌شود ولی شاهد کلاس‌های مجازی با کمترین کیفیت در حد خود هستیم و در بسیاری از رشته‌هایی که دروس عملی زیادی دارند آموزش به‌صورت مجازی بسیار سخت است.

جاودانه اضافه کرد: بسیاری از رشته‌ها و دروس عملی نیازمند حضور در کلاس است که با کلاس‌های، مجازی دانشجو مطالب درس را یاد نمی‌گیرد و در ترم‌های آینده دچار مشکل می‌شود.

این دانشجو معترض ادامه داد: شکایت سایت بازرسی کشور به سایت استان و سپس به دانشگاه آزاد اسلامی اهواز ارجاع و از روز شکایت تا به امروز ۴ بار این شکایت برای دانشگاه ارسال شده که هنوز بدون جواب و رسیدگی مانده است.

وی تشریح کرد: طبق گفته معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و همچنین وزیر کشور در کلیه دانشگاه‌ها و حتی شهریه پرداز اگر دانشجو قصد حذف‌ترم داشت معاونین آموزشی دانشگاه با دانشجویان همکاری کنند.

این دانشجوی فعال تصریح کرد: در دانشگاه‌های دولتی که شهریه پرداخت نمی‌شود دانشجو دغدغه مالی ندارد ولی در دانشگاه آزاد اگر به درخواست حذف ترم دانشجو اهمیت ندهند و دانشجو مشروط شود به خاطر کیفیت بد آموزش ضرر مالی متحمل می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از دانشجویان از مشکلات مالی رنج می‌برند، افزود: مسئولین دانشگاه آزاد به حذف ترم بنا به درخواست دانشجو و عودت شهریه توجه کنند تا در این شرایط بحرانی و کرونا که بسیاری از خانواده‌ها از مشکلات مالی رنج می‌برند حداقل یکی از مشکلات این دانشجویان برطرف شود.

جاودانه در پایان گفت: بیش از این نیز با نمایندگان رشته‌های مختلف برای بررسی شکایت خود در دانشگاه حضور پیدا کرد قم که متأسفانه هیچ نتیجه‌ای در برنداشت.

لازم به ذکر است، ۱۳ خردادماه نمایندگان دانشجویان رشته‌های مختلف این دانشگاه برای بررسی شکایت خود جلوی درب دفتر مدیرکل حوزه ریاست دانشگاه دست به تجمع اعتراضی زدند که هیچ نتیجه‌ای در برنداشت.

گفت‌وگو/ سروش یوسفی

اهواز دانشجویان دانشگاه آزاد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر