کد خبر: 922549 A

رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول گفت: برنامه دانشگاه علوم پزشکی اینگونه است که بیماران باید به صورت برنامه ریزی شده بستری و کنترل شوند و تنها راه ما این است که مانند سد مانع ابتلای یکباره شهروندان به بیماران شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، پریدار در این نشست خبری اظهار کرد: تست گیری و بیماریابی کرونا در دزفول به متوسط کشوری رسیده است.

وی افزود: برنامه دانشگاه علوم پزشکی این‌گونه است که بیماران باید به‌صورت برنامه‌ریزی شده بستری و کنترل شوند و تنها راه ما این است که مانند سد مانع ابتلای یک‌باره شهروندان به بیماران شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول ادامه داد: آمار بالا در حوزه دانشگاه دزفول تا حد زیادی متأثر از بیماریابی دانشگاه است. رفتار مردم و مسئولین در قبال رعایت پروتکل‌ها و قوانین نیز از دیگر عوامل افزایش آمار است.

پریدار عنوان کرد: از نظر شاخص تست همچنان عقب هستیم؛ تا زمانی که واکسن بیماری پیدا نشده، شیوع بیماری همچنان ادامه دارد.

وی بیان کرد: تا ۲۵۰۰ تخت برای نقاهتگاه‌ها تدارک دیده‌ایم. تمامی افراد علامت‌دار شناسایی شده و با در بیمارستان بستری و یا در قرنطینه خانگی قرارگرفته‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول تصریح کرد: علت آمار بالای بیماری عدم رعایت پروتکل‌ها و فاصله اجتماعی توسط شهروندان است. بسیاری از شهروندان همچنان شیوع بیماری را جدی نگرفته‌اند.

پریدار اظهار داشت: تاکنون توانسته‌ایم جلوی سیل بیماری را بگیریم، اما این اقدامات بسیار پر هزینه بوده و بیش از یک‌صد روز است که همکاران ما درگیر این موضوع هستند و منابع ما به‌سرعت در حال مصرف است.

وی گفت: بهترین استراتژی در مقابله با کرونا ویروس مربوط به کشور چین است که در همان ابتدا حکومت نظامی تشکیل شد و پس از آن کشورهای اروپایی که نمونه‌گیری‌های وسیع را انجام داد و می‌دانست که با توجه به سطح فرهنگ مردم با ارائه پروتکل‌های بهداشتی افراد جامعه به خود قرنطینگی به شدت پایبند خواهند بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول خاطرنشان کرد: در حال حاضر واکسیناسیون مردم یکی از راه‌حل‌های کنترل بیماری است که متأسفانه فعلاً واکسنی وجود ندارد و راه حل دیگر گسترش ویروس در جامعه تا حد ایمن شدن جامعه می‌باشد.

پریدار عنوان کرد: طبق یک اپیدمی با ابتلای ۶۷ تا ۸۲ درصدی افراد جامعه یک ایمنی جمعی ایجاد خواهد شد که با این روش نیز با سیل مخربی از بیماری روبه‌رو خواهیم شد. افزایش آمار تحت تأثیر بیماریابی و رفتار مردم و مسئولین است که علوم پزشکی دزفول در بیماریابی وسیع در حال فعالیت است.

وی تصریح کرد: معاونت غربالگری دزفول جز ۵ دانشگاه نخست کشور در اجرای نمونه‌گیری‌ها است. در آزمایشگاه‌های این شهرستان در ابتدا روزانه نمونه‌گیری ۸۰ نفر پیش‌بینی شده بود که این رقم تا روز گذشته به ۵۳۴ تست در روز رسیده است؛ همچنین ۸۰ درصد افراد فوت شده دارای سابقه بیماری زمینه‌ای بوده‌اند.

خبرنگار: محمد موسوی

دانشگاه علوم پزشکی دزفول
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر