کد خبر: 922197 A

فرمانده انتظامی خوزستان خبر داد:

فرمانده انتظامی استان با اشاره به اجرای طرح جمع آوری سلاح و مهمات در پی مطالبات مردمی از کشف 153 قبضه سلاح غیرمجاز در سطح استان خبر داد.

به گزارش ایلنا از خوزستان و به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار حیدر عباس زاده در خصوص مبارزه بی‌امان با دارندگان سلاح غیرمجاز، عاملان خرید و فروش سلاح و مهمات غیرمجاز و عاملان تیراندازی‌ها، اظهار داشت: در راستای ارتقاء امنیت عمومی استان، طرح جمع‌آوری سلاح و مهمات غیرمجاز و دستگیری افرادی که به سمت منازل، اماکن، مغازه‌ها و خودروها تیراندازی می‌کنند، با برنامه‌ریزی‌های مناسب و ارائه راهکارهای اجرایی، دستورات عملیاتی به پلیس اطلاعات و امنیت عمومی استان ابلاغ شد.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: پلیس اطلاعات و امنیت عمومی با همکاری سایر یگان‌ها با کار اطلاعاتی و تلاش مستمر در سطح استان طی 4 روز گذشته با هماهنگی قضائی طی چندین عملیات پی‌درپی 91 نفر متهم که از عاملان تیراندازی‌ها و دارندگان سلاح غیرمجاز را شناسایی و دستگیر کردند.

 این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: در بازرسی از مخفیگاه متهمان، 27 قبضه سلاح جنگی، 126 قبضه سلاح شکاری جمعاً 153 قبضه سلاح غیرمجاز به همراه یک هزار و 736 عدد انواع فشنگ کشف شد.

وی با بیان اینکه در ۷۵ روز سال جاری، تعداد یک هزار و ۵۴۵ قبضه سلاح و ۱۶ هزار و ۵۸ فشنگ جنگی و شکاری کشف شده، اذعان کرد: طی این مدت، یک هزار و ۲۰۴ متهم نیز دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی استان خوزستان با اشاره به معرفی متهمان به مراجع قضائی، خاطرنشان کرد: پلیس با عاملان خرید و فروش سلاح، دارندگان سلاح‌های غیرمجاز و عاملان تیراندازی برخورد جدی داشته و در این امر مصمم است تا محیط را برای متخلفان ناامن و برای آحاد مردم آرامش در پی داشته باشد.

نیروی انتظامی استان خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر