کد خبر: 922195 A

قنبری به ایلنا خبر داد:

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز گفت: ظهر امروز انبار پالت شرکت فولاد خوزستان دچار آتش‌سوزی شد که با حضور ۱۸ خودرو آتش‌نشانی و ۴۵ نیرو از سرایت آتش به بخش‌های دیگر جلوگیری شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اهواز، ابراهیم قنبری امروز چهارشنبه چهاردهم خردادماه در گفتگو با خبرنگار ایلنا با اعلام آتش‌سوزی در شرکت فولاد خوزستان، اظهار کرد: ساعت ۱۳:۵۵ امروز از شرکت صنایع فولاد با سامانه ۱۲۵ آتش‌نشانی تماس و با اعلام آتش‌سوزی درخواست کمک کردند.

وی با بیان‌ اینکه انبار پالت شرکت فولاد خوزستان دچار آتش‌سوزی شد، افزود: بعد از ۸ دقیقه نیروهای آتش‌نشانی به همراه تجهیزات و ماشین‌های سنگین در‌ محل حضور پیدا کردند.

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز گفت: ۱۰ خودرو اطفاء حریق سنگین، ۵ تانکر پشتیبانی آب و سه خودرو پیش رو یا نجات جهت رساندن دستگاه‌های تنفسی و پشتیبانی از ایستگاه‌های مختلف به محل آتش‌سوزی اعزام شدند.

وی ادامه داد: تعداد نیروهای حاضر در عملیات ۴۵ نفر بوده و حریق تحت کنترل است و از سرایت آتش به کارگاه و بخش‌های دیگر جلوگیری شد.

قنبری اضافه کرد: بعد از تشکیل جلسه بین واحد HSE و مدیریت سازمان آتش‌نشانی تصمیم گرفته شد با خاک‌ریزی بر روی الوارها و پالت‌ها حریق را به‌طور کامل اطفا کنند.

وی تشریح کرد: پالت و الوارها با مواد نفتی اشباع شده‌اند که به‌آسانی اطفاء نمی‌شوند و در مرحله اول حدود سه هزار لیتر کف پروتئینی به کانون حریق تزریق شد که از شدت آتش جلوگیری کرد.

گفتنی است، مهار آتش هنوز به روش خنک‌سازی و خفه کردن ادامه دارد.

WhatsApp Image 2020-06-03 at 5.59.31 PM(1)

WhatsApp Image 2020-06-03 at 5.59.31 PM

خبرنگار: سروش یوسفی

صنایع فولاد خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر