کد خبر: 922063 A

مدیرکل امور بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی چگونگی پرداخت بیمه بیکاری به بیمه‌شدگان بیکار شده براثر کرونا را تشریح کرد.

به گزارش ایلنا و به نقل از  اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، مهدی شکوری با بیان اینکه 700 هزار نفر که بر اثر کرونا بیکار شده‌اند، در سامانه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای دریافت بیمه بیکاری ثبت‌نام کرده‌اند، گفت: پالایش اطلاعات بیمه‌شدگان آسیب‌دیده از کرونا برای دریافت بیمه بیکاری، توسط این سازمان انجام شد. این اطلاعات در اختیار سازمان برنامه و بودجه گذاشته شد و تا اوایل هفته آینده مقرری بیمه بیکاری ماه اسفند این افراد پرداخت می‌شود.

وی در خصوص میزان بیمه بیکاری پرداختی به بیمه‌شدگان بیکار شده در اثر کرونا افزود: سناریوهای متعددی برای این امر با همکاری سازمان برنامه و بودجه، وزارت کار و سازمان تأمین اجتماعی تعریف‌شده است که سناریو نهایی را ستاد ملی کرونا تصویب می‌کند.

شکوری گفت: پیش بینی پرداخت بیمه بیکاری برای سه ماه اسفند، فروردین و اردیبهشت انجام شده است که پرداخت مقرری مربوط به اسفند در روزهای آینده است و پالایش اطلاعات بیمه‌شدگان متقاضی بیمه بیکاری در ماهه‌ای فروردین و اردیبهشت به‌زودی انجام می‌شود.

مدیرکل امور بیمه‌شدگان سازمان تأمین اجتماعی اظهار داشت: 5 هزار میلیارد تومان برای صندوق بیمه بیکاری اختصاص یافته است که 1286 میلیارد تومان آن مربوط به مرحله اول است.

وی در توضیح مشمولان دریافت بیمه بیکاری گفت: طبق قانون بیمه بیکاری، افراد باید بیمه‌شده اجباری باشند و کارفرما برای آن‌ها حق بیمه پرداخت کرده باشد. این افراد همچنین باید بیمه پرداز فعال سازمان تأمین اجتماعی باشند و در ماهه‌ای مربوطه اشتغال نداشته باشند.

 

وزارت تعان، کار و رفاه اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر