کد خبر: 921847 A

مؤسس دانشگاه علمی کاربردی بندر امام خمینی (ره):

صدر الله جلیلیان با اشاره به تعطیل شدن دانشگاه علمی کاربردی بندر امام خمینی (ره)، گفت: هم‌زمان با تغییر مدیریت شرکت گلف اجنسی، مدت‌زمان قرارداد ۵ ساله دانشگاه با این شرکت به پایان رسید.

به گزارش خبرنگار ایلنا از بندر امام خمینی (ره)، صدرالله جلیلیان در گفت‌وگو با ایلنا از پایان قرارداد دانشگاه علمی کاربردی بندر امام خمینی (ره) با شرکت گلف اجنسی خبر داد و اظهار داشت: دانشگاه‌های علمی کاربردی برای تأسیس و راه‌اندازی مجموعه کاری خود و دریافت مجوز راه‌اندازی نیازمند بستن قرارداد با یک شرکت بزرگ هستند چراکه در واقع مجوز تأسیس به‌نوعی به آن شرکت‌ها داده خواهد شد که دانشگاه هم به‌عنوان طرف دوم قرارداد باید متعهد به رعایت و محقق کردن بندها و مفاد آن قرارداد باشد.

وی گفت: به همین منظور دانشگاه علمی کاربردی بندر امام خمینی (ره)، در طی یک توافقی با شرکت گلف اجنسی قراردادی به مدت‌زمان ۵ سال را به امضا رساندند و این در حالی است که این قرارداد هیچ‌گونه بار مالی و یا حتی بار حمایتی را بر دوش شرکت گلف اجنسی نخواهد انداخت و تنها سهم اجرایی و تعهد شرکت دریافت مجوز تأسیس خواهد بود.

جلیلیان خاطرنشان کرد: با تغییر مدیریت شرکت گلف اجنسی، مدیریت جدید بدون هیچ‌گونه دلیلی حاضر به عقد و تمدید قرار نشد و علت این امر را این‌گونه مطرح کرد که زیر بار این مسئولیت نخواهد رفت و هرچند که در این مدت ۵ سال، مجموعه دانشگاه علمی کاربردی نه‌تنها به تمام تعهدات خود عمل کرده و هیچ هزینه‌ای برای شرکت گلف اجنسی نداشته بلکه هیچ‌گونه بدهی به هیچ نهادی هم ندارد اما مدیریت شرکت گلف با تمدید قرارداد مخالفت کرد.

وی با اشاره به عدم توجه و همکاری صنایع پتروشیمی تصریح کرد: همان آقایانی که در جاهای دیگر هزینه می‌کنند، حاضر به مساعدت و همکاری نشدند و متأسفانه کمترین توجه ای به بندر امام ندارند. ما برای این مهم به سراغ پتروشیمی‌های بوعلی، امیرکبیر و فن‌آوران رفتیم و باوجود درخواست‌های مکرر، واسطه و سفارش، دست رد به سینه ما زدند.

جلیلیان تأکید کرد: هدف از تأسیس دانشگاه علمی کاربردی خدمت به جوانان و سرمایه‌های آینده کشور بود که برای حفظ آن‌ها و جلوگیری از رفتن به دیگر دانشگاه‌ها در شهرها و استان‌های مختلف اقدام به تأسیس آن کردیم و باید به این مهم هم توجه داشته باشیم  که وجود دانشگاه و مراکز آموزشی معتبر جایگاه و اعتبار شهر را هم بالا خواهد برد و دانشگاه علمی کاربردی سومین مرکز آموزش نمونه استان در حد قابل قبولی این انتظار را هم اجابت کرد بود.

وی با توجه به اهمیت این موضوع و با اشاره به خواست و پیگیری‌های دانشجویان، اظهار ناراحتی مردم با دانشجویان بندر امام و حتی نارضایتی کانون و مرکز اصلی دانشگاه علمی کاربردی در اهواز و همچنین تهران، تصریح کرد: درحالی‌که از ادامه کار دانشگاه دلسرد شده بودیم بعد از اینکه پیگیری دانشجویان و ناراحتی مردم بندر امام خمینی (ره) و مرکز اصلی دانشگاه را دیدیم، ذوق داشتن دانشگاه نسبت به استارت مجدد آن را دیدیم متوجه شدیم که این تنها خواسته ما نیست که از آن عقب‌نشینی کنیم بلکه یک‌فوریت و یک نیاز برای شهر محسوب می‌شود که بعد از دیدن آن‌همه حمایت‌های معنوی، تلاش و انرژی خود را برای حل این دغدغه و باز کردن این گِره، دو چندان کردیم.

مؤسس دانشگاه علمی کاربردی بندر امام خمینی (ره)، گفت: مجدداً رایزنی با شرکت گلف اجنسی را از سر گرفتیم و با یک سری تعهدات جدید که به‌صورت رسمی مورد ثبت قرار گرفت رضایت نسبی مدیریت جدید شرکت را جلب نموده و مقرر شد که درخواست تمدید قرارداد به همراه تعهدات ثبت‌شده در هیئت‌مدیره مطرح و نتیجه نهایی گزارش شود که در صورت تائید و موافقت شرکت گلف جنسی، دانشگاه علمی کاربردی بندر امام خمینی (ره)، از مهرماه سال جاری در صدد پذیرش دانشجو خواهد بود.

خبرنگار: سالار قاسم پور

دانشگاه علمی کاربردی بندر امام خمینی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر