کد خبر: 921796 A

بخشدار مرکزی اهواز عنوان کرد:

بخشدار مرکزی شهرستان اهواز گفت: توسعه زیرساخت ها و رفع مشکلات آب شرب در اولویت اقدامات بخش مرکزی قرار دارند.

به گزارش ایلنا از خوزستان و به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان اهواز، علی بلم چی در نشست بررسی زیرساخت های بخش مرکزی اهواز در سالن جلسات بخشداری، ضمن قدردانی از زحمات مدیران آب و فاضلاب روستایی و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان اهواز بر لزوم تسریع در رفع این مشکلات روستاها به عنوان مراکز مهم مولد استان و کشور تاکید کرد.

وی ادامه داد: در زمینه بازسازی روستاهای سیل زده اقدامات خوبی از سوی بنیاد مسکن از جمله بهسازی کامل روستاهای مسیر بامدژ، روستاهای عشاره بزرگ و کوچک، روستای علی چعب، بروایه عمیر و بروایه آل ثنوان انجام شد.

بخشدار مرکزی اهواز گفت: با این اقدامات انجام شده روستاها از لحاظ شاخص بهره مندی و برخورداری در سطح بالایی قرار گرفتند.

بلم چی ادامه داد: هرچند باید این اقدامات از سال های قبل انجام می شد اما به علت کمبود اعتبارات و عدم پیگیری مدیران دستگاه های اجرایی وقت، بسیاری از روستاهای بخش مرکزی در حوزه های مختلف مشکل دارند.

وی توضیح داد: تلاش بر این است امسال مشکلات اساسی تمامی روستاها از جمله آسفالت، گاز، برق، خانه های بهداشت، برق، جاده های ارتباطی، شبکه های انتقال آب، زهکش ها و ترمیم سیل بندها انجام شود تا در ادامه به سمت زیباسازی روستاها قدم برداریم.

بخشدار مرکزی اهواز گفت: به علت ناکارآمدی سیستم و نبود اعتبارات زحمات بسیاری از مدیران مثل مدیر اداره آب و فاضلاب روستایی شهرستان اهواز برای تامین آب سالم و پایدار به سرانجام نمی رسد و اقدامات صورت گرفته ادارات و دستگاه های اجرای برای مردم ملموس نیست.

بلم چی در پایان با اشاره به اینکه مشکلات آب روستاهای بخش مرکزی در کنار کلانشهر اهواز زیبنده نیست، یادآورشد: با استفاده از اعتبارات سیل و همچنین توجه ویژه مدیران ارشد استان در خصوص رفع مشکلات آب روستاها و ادغام شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی، امید است این مشکلات در روستاهای بخش مرکزی رفع شوند.

در پایان این نشست دهیار و شورای روستای عشاره بزرگ ضمن مطرح کردن مشکلات و تاکید بر رفع آنها از زحمات و تلاش های علی بلم چی بخشدار مرکزی اهواز، شیخی رئیس اداره بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و آریا خاکی رئیس اداره آب و فاضلاب روستایی در رفع بخش عمده ای از مشکلات این روستا، با اهداء لوح تجلیل شد.

 

فرمانداری اهواز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر