کد خبر: 920704 A

استاندار خوزستان:

استاندار خوزستان با بیان اینکه همه دستگاه ها باید برای مهار بحران تلاش کنند، گفت: آتش سوزی های اخیر تا حدی کنترل شده است و در خائیز با بروز طوفان دوباره آتش شعله ور شد که همه در حال تلاش برای مهار آن هستند‌.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، غلامرضا شریعتی امروز، یکشنبه یازدهم خرداد ماه در  نشست ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان با موضوع مقابله با آتش سوزی اظهار کرد: در موارد بروز بحران همچون آتش سوزی های اخیر اینکه کدام دستگاه و مسئول در چه جایگاهی بوده و چه نقش و کارکردی دارد، نباید در اولویت اهمیت و دغدغه مندی باشد بلکه ورود به هنگام و تلاش برای مهار بحران باید در سرلوحه کار کلیه دستگاه ها باشد‌.

وی افزود: اختلاف نظر در مورد محدوده جغرافیایی وقوع بحران و تعلل و بی مسئولیتی در این زمینه پذیرفتنی نیست.

استاندار خوزستان ادامه داد: بحران ها بر سایر نقاط کشور تاثیرگذار بوده و همه جز یک کشور هستیم و رویکردی به این صورت با فرهنگ ما مغایرت دارد.

وی تاکید کرد: آتش سوزی باید در سریع ترین زمان ممکن مهار و منابع خدادادی ما کمتر از بین برود و این مهم صرف نظر از مسئولیت حاکمیتی، مسئولیت اخلاقی و شرعی ماست و موضوعات دیگر جانبی و حاشیه ای هستند.

استاندار خوزستان یادآورشد: مسئولان به هیچ عنوان نباید همدیگر را متهم نمایند و باید نهایت همکاری را با همدیگر و حتی با مسئولان استان کهگیلویه و بویراحمد داشته باشند.

شریعتی تصریح کرد: خوشبختانه آتش سوزی های اخیر تا حدی کنترل شد؛ البته با بروز طوفان در خائیز طوفان دوباره آتش شعله ور شد که همه در حال تلاش برای مهار آن هستند‌.

وی خاطر نشان کرد: برای مهار آتش در خائیز فرمانداران و مدیران سراسر استان امکانات خود را در حالت آماده باش داشته باشند تا در صورت لزوم این امکانات گسیل شود.

استاندار خوزستان عنوان کرد: بر اساس گزارش رسیده خوشبختانه درختان کمتر آسیب دیده اند و اکثرا بوته ها دچار آتش سوزی شده اند.

وی ادامه داد: با توجه به پیش بینی های هواشناسی مبنی بر افزایش میانگین درجه هوا در تابستان امسال فرمانداران ماهانه دو جلسه بحران برگزار نمایند و پیش بینی و آمادگی لازم را داشته باشند.

شریعتی در ادامه مطلب فوق گفت: همچنین در نقاطی که آسیب پذیرتر بوده و بیشتر در معرض خطر آتش سوزی هستند امکانات لازم مستقر و تمهیدات لازم پیش بینی شود.

استاندار خوزستان بیان کرد: در مناطق روستایی دهیاران در حالت آماده باش باشند و اگر لازم شد امکاناتی در اختیار آنها قرار داده شود.

وی در پایان تاکید کرد: دادگستری اقدامات جزایی علیه کشاورزانی که مبادرت به آتش سوزی عمدی می کنند را اجرا نماید.

 

خبرنگار: سروش یوسفی

استانداری استان خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر