کد خبر: 919791 A

استاندار خوزستان اعلام کرد:

استاندار خوزستان گفت: با راه‌اندازی خط مکانیزه تولید ماسک با ظرفیت ۱۲ هزار عدد ماسک در هر ساعت در اهواز، استان خوزستان در تولید ماسک خودکفا شد.

به گزارش ایلنا از خوزستان و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری خوزستان، غلامرضا شریعتی در حاشیه بهره‌برداری از کارگاه مکانیزه تولید ماسک ان ۹۵ و سه لایه در اهواز، اظهار داشت: این کارگاه مکانیزه با ظرفیت تولید ۲ هزار عدد ماسک ان ۹۵ و ۱۰ هزار ماسک سه لایه در هر ساعت، تمام نیاز استان خوزستان را به ماسک را تأمین می‌کند.

وی افزود: با شیوع ویروس کرونا در هفته‌های گذشته باوجود راه‌اندازی چندین کارگاه تولید دستی ماسک در استان بازهم در این زمینه با کمبودهایی مواجه بودیم، اما راه‌اندازی خط مکانیزه تولید ماسک گامی نوین و مؤثر برای تولید انبوه ماسک و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در سطح استان خوزستان برداشته شد.

استاندار خوزستان بیان کرد: اکنون با راه‌اندازی این کارگاه علاوه بر اینکه نیاز بازار استان برطرف می‌شود، می‌توانیم ماسک به استان‌های دیگر نیز صادر کنیم تا در زمینه پیشگیری از شیوع ویروس در سطح کشور نیز نقش مؤثری ایفا کنیم.

گفتنی است، کارگاه مکانیزه تولید ماسک با ظرفیت تولید بیش از ۱۰۰ هزار ماسک ان ۹۵ و ماسک سه لایه در یک روز با حضور غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان در اهواز به بهره‌برداری رسید و فاز دوم این کارگاه مکانیزه ماسک از هفته آینده با ۱۸۰ نفر فعالیت خود را در استان آغاز می‌کند.

استانداری استان خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر