کد خبر: 919547 A

مدیرکل زندان‌های خوزستان خبر داد:

مدیرکل زندان‌های خوزستان گفت: در ماه مبارک رمضان و در اجرای رزمایش مواسات، بیش از سه هزار خانواده زندانیان نیازمند استان بسته‌های حمایتی-معیشتی دریافت نمودند.

به گزاش ایلنا از خوزستان و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی زندان‌های خوزستان، علیرضا بابایی به مناسبت روز ملی حمایت از خانواده زندانیان با اعلام این خبر، گفت: پنجم خردادماه مصادف با روز ملی حمایت از خانواده زندانیان است، این روز گرامی داشته می‌شود و فعالیت‌های حمایتی متعددی در آن برای کمک به خانواده‌های زندانیان و فرهنگ‌سازی این رویکرد در اجتماع انجام می‌پذیرد، زیرا این خانواده‌ها در معرض انواع آسیب‌های اجتماعی، فرهنگی، روانی و اقتصادی قرار دارند.

مدیرکل زندان‌های خوزستان افزود: بی‌شک اکثر خانواده‌های زندانیان هیچ نقشی در ارتکاب جرم ازسوی فرد بزهکار ندارند، اما حقیقت تلخ این است که این خانواده‌ها  در زمره اولین قربانیان جرم و جنایت در جامعه محسوب می‌شوند.

وی افزود: بر اساس تحقیقات و آمارها، بیشتر این  خانواده‌ها بی‌بضاعت و در نبود سرپرست خانواده و نان‌آور خود، نیازمند حمایت مبرم در ابعاد مختلف هستند؛ هرچند سازمان‌ها و نهادهای حمایتی در حد بضاعت  این خانواده‌ها را تحت پوشش قرار داده یا از خدمات حمایتی خود برخوردار می‌کنند، اما این کمک‌ها بخش کوچکی از نیازهای آنان را پوشش می‌دهد و این خانواده‌ها در معرض آسیب‌های مختلف قرار دارند و حتی در اغلب موارد؛ در  تأمین حداقل نیازهای زندگی دچار بحران‌های جدی هستند.

بابائی گفت: امسال با پدیده و بیماری منحوس و فراگیر کویید ۱۹ یا همان کرونا ویروس در جامعه مواجهیم که شرایط زندگی مردم را دچار مشکل نموده است، این مشکلاتت برای خانواده‌های زندانیان افزون‌تر از سایرین  است زیرا در نبود سرپرست، مشکلات آن‌ها به‌ویژه در حوزه معاش و تأمین مایحتاج زندگی  صدچندان می‌گردد.

وی خاطرنشان کرد: در این راستا طی  سه مرحله؛ اول در آستانه ماه مبارک رمضان، دوم دهه اول ماه مبارک رمضان و سومین مرحله دهه سوم ماه مبارک با همکاری و مشارکت انجمن‌های حمایت زندانیان مرکز استان و شهرستان‌ها، مشارکت مؤثر کمیته امداد امام (ره) و خیرین بیش از ۳ هزار بسته معیشتی شامل اقلام خوراکی و بهداشتی متناسب با جمعی هر خانواده‌ها؛ تهیه و بین بیش از ۳۰۰۰ خانواده‌های نیازمند زندانیان بی‌بضاعت توزیع گردید.

نایب‌رئیس هیئت‌مدیره انجمن حمایت زندانیان مرکز خوزستان افزود: در این راستا هدایای ارزشمند اهدائی مقام معظم رهبری که به‌واسطه پیشنهاد ریاست معزز قوه قضائیه، عنایت رهبری معظم و با محوریت بنیاد مستضعفان تأمین و مختص خانواده‌های زندانیان توزیع شد، کارت‌های خرید  مجموعاً با اعتباری بالغ‌بر بیش از یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان؛ برکت بخش زندگی افزون بر ۳۰۰۰ خانواده  نیازمند حمایت زندانیان خوزستان گردید.

مدیرکل زندان‌های خوزستان در خاتمه گفت: گرچه ایام کرونا و شیوع ویروس منحوس و مرموز کرونا، شرایط اجتماعی و روال عادی زندگی را در بخش‌های مختلف جامعه تحت تأثیر قرار داده، اما مردم مؤمن و همیشه درصحنه و همچنین نیکوکاران و خیرین از این مشکل نیز سرفراز بیرون آمدند و جلوه هائی از انفاق و نوع‌دوستی را رقم زدند و مستمندان و جامعه را تنها نگذاشتند، ما نیز تلاش خواهیم کرد تا ان‌شاءالله با برنامه‌ریزی لازم این کمک‌ها را در ایام مختلف سال جمع‌آوری و بین خانواده‌های نیازمند زندانیان توزیع گردد.

گفتنی است، تعدادی از کارت‌های اعتباری اهدائی مقام معظم رهبری ویژه خانواده‌های نیازمند زندانیان بی‌بضاعت به همراه بسته‌های معیشتی در غالب کمک‌های مؤمنانه توسط مدیرکل زندان‌های خوزستان به خانواده‌های زندانیان در چند شهرستان و مرکز استان اهداء شد. همچنین در سراسر استان نیز تیم‌های متشکل از نیکوکاران، مدیران و رؤسای زندان‌ها و مددکاران زندان، مدیران عامل و کارکنان انجمن‌های حمایت زندانیان این کمک‌ها را به خانواده‌های تحت پوشش و نیازمند رساندند.

اداره کل زندان های خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر