کد خبر: 919215 A

معاون وزیر بهداشت در پاسخ به ایلنا:

معاون درمان وزارت بهداشت گفت: ممکن است یک مقدار تعداد نیروها تعدیل شود و کمتر شوند اما امکان تعطیلی همه ادارات استان خوزستان به‌ یک‌باره وجود ندارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از آبادان، قاسم جان بابایی ظهر چهارشنبه در جریان بازدید از وضعیت بیماران کرونایی و اقدامات صورت گرفته در بیمارستان آیت‌الله طالقانی این شهر، اظهار کرد: یک بیمارستان برای ارائه خدمات به بیماران کرونا در نظر گرفته شده و ویزیت افراد به صورت مستمر انجام می‌شود و پروتکل‌های درمانی آن‌ها را که ارزیابی کردم قابل قبول است و بخش آی سی آن مراقبت قابل قبولی دارند.

وی ادامه داد: تقریباً همه کسانی که نیازمند بستری بودند را دانشکده علوم پزشکی آبادان بستری می‌کند و همه بیماران توسط وزارت بهداشت رصد می‌شوند.

معاون درمان وزارت بهداشت اذعان کرد: واقعیت این است که نمی‌توان پیش بینی کرد که خوزستان شرایطی رو به کاهش داشته باشد. با توجه به مراسم عید فطری که در چند روز اخیر انجام شده است شلوغی بازار سبب شده تا موارد بستری و سرپایی بیشتر شود. به هر صورت واقعیت این است که باید بیشتر بیرون بیمارستان دنبال ویروس کرونا باشیم تا تعداد مبتلایان کاهش یابد.

جان بابایی تاکید کرد: مردم باید مراعات کنند چون در حال حاضر تنها راه در دسترس این است که افرادی که علامت بیماری را دارند در قرنطینه خانگی باشند و کسانی که سن بالایی دارند اصلاً بیرون نروند.

وی بیان نمود: 20 درصد جمعیت ما افراد آسیب پذیر هستند و سن بالایی دارند. با توجه به بازدیدی که از آی سی یو بیمارستان شهید بهشتی آبادان داشتیم مشاهده کردیم که تقریباً همه بیماران این بخش سن بالایی دارند.

معاون درمان وزارت بهداشت یادآور شد: 20 درصد جمعیت سن بالا، جمعیت شکننده ما هستند و انسان‌های آسیب پذیرند. این‌ها باید حتماً رعایت کنند چرا که بستری‌های بیمارستان اغلب از همین قشر است و در عین حال تعدادی جوان بستری داریم که انسان‌های چاقی هستند. چاقی خود یک خطر و ریسک برای ابتلا به بیماری کرونا است. هر مداخله‌ای که در اجتماع اتفاق میافتد 2 هفته زمان می‌برد تا تاثیرات آن مشاهده شود.

جان بابایی توضیح داد: چون حجم کار زیاد بوده، ممکن است خستگی در پرسنل ایجاد شود اما خوشبختانه در حال حاضر انگیزه نیروها بالا است و با توجه به کمکی که وزارت بهداشت در نظر گرفته به زودی از افراد به عنوان مشوق یا حق قانونی تقدیر خواهد شد. 

وی ابراز کرد: اگر تعداد بیماران بیشتر از این شود قطعاً مجبور هستیم بیمارستان‌های دیگر را زیر بار کرونا ببریم که اتفاق خوبی نیست. از مردم خواهش داریم مانند استان‌هایی که مراعات کردند، عمل کنند که زودتر بیماری جمع شود.

معاون درمان وزارت بهداشت در پاسخ به خبرنگار ایلنا مبنی بر اینکه چرا با وجود اینکه وضعیت قرمز است اما همچنان ادارات تعطیل نیستند، گفت: در تهران و استان‌های دیگری که وضعیت قرمز داشتند اداراتی که نقش آن‌ها در چرخه اقتصاد مهم است، باز هستند. ممکن است یک مقدار تعداد نیروها تعدیل شود و کمتر شوند اما امکان تعطیلی همه ادارات به‌یک‌باره وجود ندارد.

 

وزارت بهداشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر